HP priznáva, Microsoft položil ich plány s Elite X3 smartfónom a ďalšími produktmi na lopatky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

HP priznáva, Microsoft položil ich plány s Elite X3 smartfónom a ďalšími produktmi na lopatky

Novinky

HP priznáva, Microsoft položil ich plány s Elite X3 smartfónom a ďalšími produktmi na lopatky

HP priznáva, Microsoft položil ich plány s Elite X3 smartfónom a ďalšími produktmi na lopatky

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli správy, ktoré hovorili o tom, že HP sa chystá predčasne ukončiť predaj a podporu pre zariadenia Elite X3, spoločnosť ich však niekoľko hodín na to dementovala.

Nick Lazaridis, prezident spoločnosti HP povedal pre magazín The Register, že musia za behu meniť stratégiu so zariadením Elite X3, dôvodom je Microsoft.

„Microsoft, tak ako aj iné spoločnosti, spravila strategické rozhodnutie, že sa sústredia menej na veci, ktoré si mysleli, že budú pre nich dnes prioritou…”.

Lazaridis ďalej potvrdil, že Microsoft nebude ďalej pokračovať na vývoji mobilného operačného systému. Čo je na škodu, totiž spoločnosť HP pracovala na viacerých produktoch, ktoré sa mali niesť v produktovej línii Elite X3, napríklad na odľahčenej verzii smartfónu s procesorom Snapdragon 600 či na vylepšenom lapdocku. Obe tieto zariadenia bolo možné vidieť na Mobile World Congress 2017, avšak bez „pokecu“.

Zdroj: MSP

 

TIP  Je Surface Phone stále vo vývoji? Napovedajú tomu nové referencie nachádzajúce sa vo Windows 10

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.