HP predstavilo ďalšiu generáciu stolných počítačov Pavilion Wave, ktoré budú vybavené asistentkou Alexa od Amazonu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

HP predstavilo ďalšiu generáciu stolných počítačov Pavilion Wave, ktoré budú vybavené asistentkou Alexa od Amazonu

Novinky

HP predstavilo ďalšiu generáciu stolných počítačov Pavilion Wave, ktoré budú vybavené asistentkou Alexa od Amazonu

Spoločnosť Hewlett-Packard na momentálne prebiehajúcej výstave CES 2018 v Las Vegas, predstavila novú generáciu desktopových počítačov HP Pavilion Wave, ktoré prídu s natívnou integráciou digitálnej asistentky Alexa od Amazonu.

HP predstavilo prvú generáciu týchto desktopov na výstave IFA 2016 a boli aj sú určené pre zákazníkov, ktorí chcú vkusný, nenápadný a malý stolový počítač, ktorý sa zmestí aj do tých najtesnejších miest ale zároveň ponúka výkon klasického silného desktopu. Nová generácia týchto desktopov bude vybavená 7. generáciou procesorov od Intelu a sú špeciálne vytvorené pre ľahkú a rýchlu komunikáciu prostredníctvom digitálnej asistentky Alexa.

Alexa má zaistiť dokonalé ovládanie celej inteligentnej domácnosti

So zabudovanými reproduktormi, viacerými mikrofónmi a špeciálnymi ledkami sa stáva takmer dokonalým desktopom pre bezdotykovú inteligentnú domácnosť. Vďaka Alexe a špeciálnej výbave počítača, si zákazník dokáže nastaviť hlásenia, pripomienky, kontrolovať hlasitosť a spúšťať hudbu, alebo ovládať akékoľvek inteligentné zariadenia. Všetky operácie môžete vykonávať aj počas klasickej práce na počítači, ale aj keď ste mimo neho a napríklad varíte večeru alebo pozeráte televízor. Spoločnosti HP a Amazon dlhú dobu optimalizovali technológiu Intel Smart Sound, ktorá na tomto zariadení prinesie to najlepšie ovládanie pomocou voľných rúk. Špeciálne 360-stupňové viacsmerné odrazové zvukové zariadenie počuje hlasové príkazy z akéhokoľvek uhla. Aby používateľ ešte lepšie videl, či ho Alexa naozaj počúva, HP vybavilo ich desktopy špeciálnym led pásikom, ktorý slúži iba na indikovanie pozornosti digitálnej asistentky Alexa.

Otázna budúcnosť Cortany

Nie je zatiaľ úplne jasné, prečo sa spoločnosť HP rozhodla pre integráciu asistentky Alexa, pretože všetci dobre poznáme natívnu digitálnu asistentku operačného systému Windows 10, Cortanu. Tá je na tom v porovnaní s Alexou celkom podobne a taktiež dokáže celkom rýchlo a jednoducho odpovedať na požiadavky majiteľa a dokáže ovládať celú inteligentnú domácnosť. HP zrejme ponecháva Cortanu na druhej koľaji a necháva jej len malé privilégiá.

TIP  Samsung predstavil prvú 8GB DDR5 RAM určenú pre mobilné zariadenia

Nová rada počítačov od HP by sa mala do predaja dostať už na jar tento rok a ich cenovka by mala začať na hranici 549,99$. Treba si avšak uvedomiť, že ide o cenu uvedenú pre americký trh a ich cena bude v Európe o čosi vyššia.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (HP)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.