HoloLens - virtuálna realita v podaní Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Novinky

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Počas včerajšej konferencie Microsoftu, na ktorej bol predstavený Windows 10 bola predstavená aj jedna zaujimavá novinka, ktorú nikto nečakal – HoloLens. Jedná sa o okuliare ktoré v sebe kombinujú virtuálnu realitu projektu Aculus rift a rozšírenú realitu podobnú Google glass.

Keďže sa jedná zatiaľ len o prototyp, Microsoft presnejšie nešpecifikoval, ako fungujú, ale ide o samostatné zariadenie s vlastným procesorom, a kamerovým systémom. Podľa prítomných novinárov, ktorí si mohli prototyp vyskúšať bol výsledok skvelý.

Demo video ukazuje možnosti použitia tejto novej technológie, a je len na Microsofte, presvedčiť vývojárov, aby sa zamerali na vývoj aplikácií pre HoloLens. Podľa dostupných informácií by sa s predajom malo začať už tento rok,  cena zatiaľ stanovená nebola.

windows_10_hololens windows_10_hololens_produkt_01

TIP  Nakupovanie v zahraničí bude o niečo jednoduchšie. Paypal služba dostala preklad do slovenčiny a češtiny

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.