HoloLens - virtuálna realita v podaní Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Novinky

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Počas včerajšej konferencie Microsoftu, na ktorej bol predstavený Windows 10 bola predstavená aj jedna zaujimavá novinka, ktorú nikto nečakal – HoloLens. Jedná sa o okuliare ktoré v sebe kombinujú virtuálnu realitu projektu Aculus rift a rozšírenú realitu podobnú Google glass.

Keďže sa jedná zatiaľ len o prototyp, Microsoft presnejšie nešpecifikoval, ako fungujú, ale ide o samostatné zariadenie s vlastným procesorom, a kamerovým systémom. Podľa prítomných novinárov, ktorí si mohli prototyp vyskúšať bol výsledok skvelý.

Demo video ukazuje možnosti použitia tejto novej technológie, a je len na Microsofte, presvedčiť vývojárov, aby sa zamerali na vývoj aplikácií pre HoloLens. Podľa dostupných informácií by sa s predajom malo začať už tento rok,  cena zatiaľ stanovená nebola.

windows_10_hololens windows_10_hololens_produkt_01

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.