HoloLens - virtuálna realita v podaní Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Novinky

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Počas včerajšej konferencie Microsoftu, na ktorej bol predstavený Windows 10 bola predstavená aj jedna zaujimavá novinka, ktorú nikto nečakal – HoloLens. Jedná sa o okuliare ktoré v sebe kombinujú virtuálnu realitu projektu Aculus rift a rozšírenú realitu podobnú Google glass.

Keďže sa jedná zatiaľ len o prototyp, Microsoft presnejšie nešpecifikoval, ako fungujú, ale ide o samostatné zariadenie s vlastným procesorom, a kamerovým systémom. Podľa prítomných novinárov, ktorí si mohli prototyp vyskúšať bol výsledok skvelý.

Demo video ukazuje možnosti použitia tejto novej technológie, a je len na Microsofte, presvedčiť vývojárov, aby sa zamerali na vývoj aplikácií pre HoloLens. Podľa dostupných informácií by sa s predajom malo začať už tento rok,  cena zatiaľ stanovená nebola.

windows_10_hololens windows_10_hololens_produkt_01

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

2 komentáre
  • Jakub Vrana

    Hej, vyzerá to naozaj sľubne…som veľmi zvedavý, ako sa bude tento projekt vyvíjať ďalej

  • tt

    Vyzera to na velku srandu toto, konecne daco revolucne, cim by Microsoft predbehol aj google

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.