Hodnota značky Amazon predbehla už hodnotu Microsoftu. Tu je zoznam TOP 10 najhodnotnejších značiek | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hodnota značky Amazon predbehla už hodnotu Microsoftu. Tu je zoznam TOP 10 najhodnotnejších značiek

Novinky

Hodnota značky Amazon predbehla už hodnotu Microsoftu. Tu je zoznam TOP 10 najhodnotnejších značiek

Hodnota značky Amazon predbehla už hodnotu Microsoftu. Tu je zoznam TOP 10 najhodnotnejších značiek

Posledné mesiace môžeme vidieť preteky medzi o titul najbohatšieho muža na svete medzi, Billom Gatesom, ktorý stojí za vznikom spoločnosti Microsoft a Jeff Bezosom, ktorý zase vytvoril najznámejší internetový obchod Amazon.

V najnovšom prieskume, ktorý sa venoval hodnote značky vyšlo, že značka Amazon sa posunula na 3. priečku čím prebehla Microsoft.

10 najhodnotnejších značiek na svete

Zdroj: Kantar

Ako môžete vidieť v tabuľke vyššie, tak aj napriek tomu, že spoločnosť Microsoft zvýšila hodnotu svojej značky o 9% tak to bola málo. Amazonu sa podarilo podrásť o rovných 19% vďaka čomu preskočila Redmonšťanov. Prvú pozíciu už 3 roky okupuje spoločnosť Google, ktorú však prenasleduje Apple.

V posledných rokoch spoločnosť Microsoft menila stratégiu, pričom sa viac začala sústreďovať na cloudové služby čo je úzko späté s biznis klientelou. Google sa zas viac začal zaujímať o hardware pričom Apple v podstate razí stále jednu hlavnú líniu ako doteraz.

Mimochodom, spoločnosti Microsoft sa tento rok podarilo prekročiť po 17 rokoch 500 miliardovú hranicu hodnoty spoločnosti. Nedávno dokonca pokoril 600 miliardovú hranicu.

Celý report tohto prieskumu si môžete pozrieť na stránkach Kantaru.

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie