HOAX o konci Skicára nie je pravdivý. Dostupný bude aj naďalej | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

HOAX o konci Skicára nie je pravdivý. Dostupný bude aj naďalej

Novinky

HOAX o konci Skicára nie je pravdivý. Dostupný bude aj naďalej

Počas dnešného dňa viacero internetových médií informovalo o tom, že populárna aplikácia Paint, resp. Skicár to má na Windows 10 zrátané príchodom aktualizácie Fall Creators Update.

Tento hoax začalo šíriť viacero zahraničných médií pričom medzi nimi neboli ani slovenské webstránky, ktoré bez overenia informácií ho šírilo ďalej. Microsoft sa vôbec nechystá odstrániť Paint z počítačov.

Pravdou je, že spolu s príchodom Fall Creators Update aktualizácie Microsoft sa chystá odstrániť vybrané funkcionality ako aj aplikácie pričom ich rozdelil do dvoch skupín. Jednu tvoria aplikácie, ktoré skutočne na Windows 10 už v budúcnosti nenájdeme, a druhú skupinu tvoria aplikácie a funkcie, ktoré sú zastarane, ale aj naďalej budú dostupné buď priamo vo Windows-e alebo prostredníctvom Windows Store obchodu. A práve do druhej skupiny funkcionalít aplikácií patrí populárny Skicár, resp. Paint.

Ak vás zaujíma, ktoré aplikácie to majú zrátané tak neprehliadnite článok z dnešného rána, ktorý sme vám priniesli.

Zdroj: vlastný

TIP  Luxusný Asus ZENFONE 5, na ktorý viacerí z nás čakali sa konečne dostáva na trh. Dostupný je za veľmi lákavú cenu, ktorá môže presvedčiť mnohých

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.