Najčítanejší Windows 10 portál

Hlava Apple: cena 1200€ za nový iPhone X je dobrá cena. Či sa dá s ním súhlasiť necháme na vás

Zdroj: vlastný

Nový smartfón z dielne spoločnosti Apple, iPhone X je tu s nami už niekoľko dní. Jeho cena pritom v rôznych regiónoch mierne kolíše, pričom v USA je dostupný už od 999 USD, tak v krajinách EÚ sa najčastejšie predáva s cenovkou 1200 EUR.

Nové smartfóny častokrát s cenou rúbu vysoko a vedia to aj samotní výrobcovia smartfónov pričom jedným z ich cieľov je priniesť čo najlepší pomer cena:výkon, aby oslovili čo najširšie publikum. Či to však platí aj o novom iPhone X necháme na vás.

Najnovšie sa na margo cenovej politiky spoločnosti vyjadrovala aj hlava samotnej spoločnosti, Tim Cook, ktorý v rozhovore pre ABC News tvrdí, že cena vzhľadom na to čo smartfón ponúka je veľmi dobrá.

Vzhľadom na technológie, ktoré dostanete je to veľmi dobrá cena. Väčšina ľudí si telefón nekupuje za hotové. Jeho cenu nechajú rozpočítať aj na niekoľko mesiacov. Okrem toho, väčšina ľudí zároveň využije možnosť vykúpenia ich starého telefónu čo ešte viac znižuje cenu toho nového. Nakoniec, operátori naše telefóny dotujú, takže tá cena tam tak vysoká určite nie je.

Mimochodom, podľa expertov sa marža spoločnosti Apple pohybuje niekde na úrovni okolo 40%, či je to však primeraný zisk alebo nie necháme na vašom posúdení. Celý rozhovor pre ABCNews si môžete pozrieť na videu tu.

Zdroj: ABCNews, úvodný obrázok (produktová fotografia)

TIP  Apple pracuje na vlastnej ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá by mohla byť umiestnená aj v displeji
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.