Hlasovú asistentku Cortana používa viac ako 148 miliónov používateľov.  Aspoň to tvrdí Microsoft | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hlasovú asistentku Cortana používa viac ako 148 miliónov používateľov.  Aspoň to tvrdí Microsoft

Novinky

Hlasovú asistentku Cortana používa viac ako 148 miliónov používateľov.  Aspoň to tvrdí Microsoft

Hlasovú asistentku Cortana používa viac ako 148 miliónov používateľov.  Aspoň to tvrdí Microsoft

Dnes je v princípe každý smartfón či PC alebo iné chytré zariadenie vybavené osobnou  hlasovou asistentkou, pričom jedna z tých najrozšírenejších je Cortana, ktorá je dostupná na viac ako 500 miliónoch zariadení.

Cortana je jedna z najrozšírenejších osobných asistentiek

Spoločnosť Microsoft spolu s oficiálnym uvedením chytrého reproduktora Invoke, ktorého cena je mimochodom 199USD informovala verejnosť aj o aktívnom počte používateľov hlasovej asistentky. 10 mesiacov dozadu sa Microsoft chválil číslom 145 miliónov aktívnych používateľov, dnes je toto číslo o 3 milióny vyššie. Microsoftu sa tak podarilo rozšíriť používateľskú základňu o 2% aktívnych používateľov.

„Cortana je momentálne dostupná na viac ako 500 miliónoch Windows 10 PC zariadeniach, z čoho 148 miliónov ju využíva na mesačnej báze. Cortana má teraz veľké momentum (pozn. redakcie: uvedenie zariadenia Invoke na trh), a veríme, že Invoke urýchli rast používateľov do budúcna,…“

Treba však ešte v závere dodať, že hlasová asistentka Cortana je momentálne (oficiálne) dostupná v 13 krajinách, a hoci Microsoft deklaruje, že ju bude rozširovať aj do budúcna do ďalších regiónov tak je otázne ako rýchlo vzhľadom na to, že doterajšie tempo “je aké je”. V každom prípade ak by ste chceli vyskúšať hlasovú asistentku Cortana či už na svojom smartfóne alebo na PC tak je potrebné zmeniť región napríklad na USA ako aj jazyk telefónu/PC, ktorý je potrebné nastaviť na Angličtinu. Následne by ste mali mať dostupnú Cortanu vo vašom telefóne/PC. Android používatelia ju nájdu v Google Play obchode.

TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.