Toto je on! Herný smartfón Xiaomi – Black Shark | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Toto je on! Herný smartfón Xiaomi – Black Shark

Xiaomi black shark herny smartfon

Novinky

Toto je on! Herný smartfón Xiaomi – Black Shark

Posledné týždne sme mohli byť svedkami viacerých reportov týkajúcich sa herného smartfónu od spoločnosti Xiaomi. Medzi nimi vyčnievala správa, ktorá potvrdzovala práce na smartfóne Black Shark. Nuž, Xiaomi tento telefón k včerajšiemu dňu aj oficiálne predstavil. Poďme sa pozrieť na to čo teda ponúka.

Herný smartfón Black Shark ponúka nie len unikátny dizajn, ale aj hardware

Smartfón na prvý pohľad zaujme dizajnom, ktorý je skutočne výnimočným, no nemusí byť však po chuti každému. Poďme však pekne po poriadku. Ponúka veľký 5,99“ displej so zobrazovacou technológiou IPS LCD s rozlíšením FULL HD+.

herny smartfon blask shark od xiaomi dizajn

Zdroj: produktová fotografia

V útrobách nájdeme skutočne to najlepšie čo trh aktuálne ponúka. Dokonca vo viacerých smeroch posúva herné telefóny o niečo dopredu. Srdce telefónu tvorí procesor Snapdragon 845 (s jadrami Kryo 385), ktorému sekunduje grafický čip Adreno 630.  O multitasking sa stará 8GB operačnej pamäte RAM spolu s 128GB úložným priestorom (dostupný bude aj v 6GB RAM/64GB ROM variante). To však výbava nekončí. Telefón je vybavený aj vlastným systémom vodného chladenia, ktoré dokáže ochladiť procesor na úroveň 8 ° C.

herny smartfon blask shark od xiaomi vodne chladenie

Zdroj: produktová fotografia

Ďalšou zaujímavou funkcionalitou, ktorú telefón ponúka je možnosť aktívneho telefonovania počas hrania hier bez toho, aby rozhovor zasahoval do priebehu hry. Telefón ďalej disponuje jedným reproduktorom, ktorému k lepšiemu výkonu dopomáha slúchadlo, ktoré dokáže fungovať aj ako druhý výstup pre stereo. Xiaomi tiež myslelo aj na pohodlie hráčov, ktoré premenilo do špecifického dizajnu v podobe teľa v tvare X. Cieľom je lepší úchop.

TIP  Prieskumník súborov vo Windowse 10 dostane tmavú tému, ktorá bude vyzerať zaujímavo!

Čo sa týka fotoaparátu tak zariadenie ponúka duálnu kameru s 12MP (clonu f/1,77) a 20MP (s rovnakou clonou). Veľkosť pixelu prvej kamery je 1.25 µm a druhej 1.0 µm. Na prednej strane nájdeme selfie  kameru s 20MP (s clonou f/2.2).

herny smartfon blask shark od xiaomi zadna stranajpg

Zdroj: produktová fotografia

Nuž, prejdime k cene. Tá by mala byť 3,499CNY, teda po prepočte niečo okolo 390€ (pri lacnejšie variante).Telefón bude dostupný od 20. apríla. Čerešničkou na torte je, že je možné k nemu si zakúpiť špeciálny gamepad.

Zdroj: GSMARENA.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.