Hal Berenson: "Microsoft smartfón s Androidom musí prísť čo najskôr!" | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hal Berenson: “Microsoft smartfón s Androidom musí prísť čo najskôr!”

ANDROID

Hal Berenson: “Microsoft smartfón s Androidom musí prísť čo najskôr!”

Všetci dobre vieme, že sa Microsoft na mobilnú Windows platformu jednoducho vykašlal a veľký podiel na jej konci má určite aj terajší CEO Microsoftu, Satya Nadella. Softvérový gigant z Redmondu sa ale na trhu so smartfónmi snaží udržať zubami nechtami. Dôkazom toho je ponuka smartfónov Samsung Galaxy S8 a Note 8 priamo v obchode Microsoft Store, ktoré zákazníkom prídu s predinštalovanými základnými aplikáciami od Microsoftu. Prednedávnom sa v obchode Microsoft Store objavil aj Razer Phone, no s 3 Android smartfónmi sa Microsoft v hre neudrží.

Podobný názor má aj bývalý zamestnanec Microsoftu, Hal Berenson, ktorý je momentálne riaditeľom spoločnosti True Mountain Group. Vo svojom rozsiahlom blogu upozorňuje najmä na to, že by sa mal Microsoft poponáhľať a čo najrýchlejšie začať spolupracovať s OEM partnermi. Podľa neho by mal Microsoft spoločne s OEM partnermi vytvoriť smartfóny s Androidom, ktoré by bola prispôsobené potrebám dnešných používateľov operačného systému Windows 10 Mobile.

Microsoft už upravené smartfóny ponúka, tak čo viac ešte treba?

Smartfóny by mali prichádzať s predinštalovaným softvérom tak, ako je tomu aj teraz, no Microsoft by mal používateľom ponúknuť oveľa viac. Android by bezproblémovo mohol upraviť podobne ako jeho konkurenti zo Sony alebo Samsungu a spolu s Microsoft Launcherom a predinštalovanými aplikáciami ako Microsoft Edge, Bing, Skype alebo Office by viacerí dnešní používatelia Windows smartfónov určite siahli radšej po takomto smartfóne, ako klasickom Androide od Samsungu, ktorý je trošičku upravený Microsoft Launcherom.

TIP  Asus ROG smartfón bez problémov nahradí akékoľvek herné zariadenie u vás doma

“Mal by spolupracovať s OEM partnermi a spolu s nimi musí priniesť smartfón s Androidom, ktorý by priniesol služby Microsoftu. Zariadenia by s týmto upraveným systémom a predinštalovanými aplikáciami prichádzali priamo z výroby a používateľ by nemusel dodatočne nič inštalovať a sťahovať. Ďalším riešením by bolo vytvorenie špeciálnej konfigurácie, vďaka ktorej by používatelia dokázali upraviť ich Android smartfón na Android upravený Microsoftom iba jedným tlačidlom,” spomína Hal Berenson vo svojom blogu.

Microsoft nemôže odstaviť služby konkurencie

Taktiež podotýka, že by sa vývojári nemali snažiť odstaviť ostatné výhody Androidu. Microsoft by touto cestou nemal bojovať so spoločnosťou Google a jej službami ale používateľom by mal umožniť voľný výber aplikácií a služieb dostupných v ich smartfónoch. Na budúcich smartfónoch by sa mal vyvarovať uprednostňovaniu Microsoft ekosystému pred tým od Googlu, pretože mnoho používateľov už dnes používa množstvo služieb od Googlu a Microsoftu súčasne a takýto krok by používateľov určite odradil a prípadne by mohol celý projekt ohroziť.

Predpokladá, že sa Microsoft v roku 2018 posnaží vylepšiť všetky dnešné aplikácie ako Microsoft Launcher, Edge a Cortanu pre Android. Podľa neho, už teraz spoločnosť Microsoft pracuje na rýchlom premenení klasického Androidu na ten upravený Microsoftom iba ťuknutím jedného tlačidla. “Bez ohľadu na podrobnosti o tom, ako táto služba bude fungovať, je zjavná stratégia, ako nahradiť umierajúcu Windows Mobile platformu. Riešením je Android, ktorý Vám prinesie tím vývojárov z Microsoftu,” dodal na záver jeho blogu.

TIP  Takto bude vyzerať Google Pixel 3 XL, teda nový vlajkový smartfón od spoločnosti Google. Páči sa Ti?

Stotožňujete sa s jeho názorom alebo sa podľa Vás Microsoft úplne vykašle na svet smartfónov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: hal2020.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.