Hackerovi sa podarilo spustiť Windows 10 na Lumii 950. Ďalší veľký krok vpred? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackerovi sa podarilo spustiť Windows 10 na Lumii 950. Ďalší veľký krok vpred?

Novinky

Hackerovi sa podarilo spustiť Windows 10 na Lumii 950. Ďalší veľký krok vpred?

Hackerovi sa podarilo spustiť Windows 10 na Lumii 950. Ďalší veľký krok vpred?

Nabootovanie plnohodnotného operačného systému Windows 10 na smartfón je naozaj náročné a pokúšalo sa o to už niekoľko hackerov a vývojárov. Presnejšie, vždy sa jedná o operačný systém Windows 10, ktorý je možné spustiť na mobilných ARM procesoroch. Smartfóny, teda hlavne staré Lumie, sú ale dosť dobre zabezpečené a nabootovanie iných systémov je na starších tátošoch naozaj náročné. Zopárkrát sa to už podarilo, no teraz je to po prvý raz, čo sa hackerovi podarilo spojazdniť Windows 10 na ARM na obľúbenej Lumii 950, teda na jej prototype.

Takto by mal vyzerať Windows 10 ARM na Lumii 950

Hacker vystupujúci pod prezývkou Hikari Calyx na sociálnej sieti Twitter zverejnil hneď niekoľko videí, kde je jasne vidieť fungujúci operačný systém Windows 10 na prototype smartfónu Lumia 950.

Všetkých fanúšikov Lumií ale v zápätí informoval, že tento postup nemôže zverejniť a taktiež zrejme nebude fungovať na väčšine Lumia smartfónoch. Do rúk sa mu dostal špeciálny prototyp s označením RX-130 a špeciálnym nahraným bootloaderom, ktorý doteraz nenašli na žiadnej inej Lumii.

Samozrejme, aj tak sa jedná o naozaj veľký krok dopredu a dúfajme, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme plnohodnotného Windowsu, ktorý bude rozchoditeľný aj na starých Lumiách.

TIP  Windows 10 April Update prichádza s ďalšou chybou. Spôsobená je zrejme antivírom Avast

Zdroj: Twitter, vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.