Hackerovi sa podarilo spojazdniť dotykové ovládanie na Windows 10 pre ARM procesory na smartfóne | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackerovi sa podarilo spojazdniť dotykové ovládanie na Windows 10 pre ARM procesory na smartfóne

Windows 10 pre ARM procesory na Lumii

Novinky

Hackerovi sa podarilo spojazdniť dotykové ovládanie na Windows 10 pre ARM procesory na smartfóne

Niekoľko dní dozadu sa do obehu dostala nová verzia nástroja Windows Phone Internals (2.3), ktorá priniesla už prvé „koláče“. Mnohí by očakávali, že sa roztrhne vrece s Android ROMkami, ale nestalo sa tak (zatiaľ). Na druhej strane sme mohli byť svedkami viacerých pokusov inštalácie Windowsu na smartfóny. Nedávno sa jednému z vývojárov podarilo nainštalovať do Windows smartfónu Windows 10 pre ARM procesory. Malo to však háčik, nefungovalo dotykové ovládanie.

Nuž, dnes je situácia úplne iná. Hackerovi, ktorý si hovorí Ben sa podarilo nainštalovať Windows 10 pre ARM procesory, avšak v tomto prípade s funkčným dotykovým ovládaním.

Hoci na prvý pohľad pre mnohých sa to môže zdať ako minimálny progres, ale vôbec tomu tak nie je. Je pozoruhodné ako sa darí nezávislým vývojárom ako aj hackerom posúvať vývoj dopredu a v mnohých prípadoch rýchlejšie ako korporátnym spoločnostiam.

Zdroj: Twitter

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.