Najčítanejší Windows 10 portál

Hackerovi sa podarilo nainštalovať Windows 10 pre ARM na Lumiu 1520

Zdroj: Twitter (gus33000)

Pár dni dozadu bol aktualizovaný nástroj Windows Phone Internals na najnovšiu verziu 2.3 a už prináša prvé husárske kúsky v podaní developerov a hackerov.

Pre tých, ktorí nepostrehli aktualizáciu nástroja Windows Phone Internals, tak tá priniesla možnosť plného prístupu k telefónu. Inými slovami je možné vymazať ako aj nahrať  vybrané ROMky do telefónov Lumia.

Napríklad developer hovoriaci si Blaze na svojej Lumii 950 sa rozhodol vyskúšať Win8RT. Bohužiaľ sa so svojimi followermi nepodelil o informáciu či sa mu podarilo aj fyzicky rozbehať danú verziu Windowsu do funkčného stavu na smartfóne.

O niečo zaujímavejší kúsok sa však podaril známemu hackerovi/developerovi Gustávovi, ktorý nainštaloval do svojej Lumie 1520 Windows 10 pre ARM procesory. Pričom sa pochválil tým, že Windows 10 pre ARM procesory na jeho Lumii je funkčný.

Zdroj: Twitter

 

TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.