Hackerovi sa podarilo nainštalovať Windows 10 pre ARM na Lumiu 1520 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackerovi sa podarilo nainštalovať Windows 10 pre ARM na Lumiu 1520

Novinky

Hackerovi sa podarilo nainštalovať Windows 10 pre ARM na Lumiu 1520

Pár dni dozadu bol aktualizovaný nástroj Windows Phone Internals na najnovšiu verziu 2.3 a už prináša prvé husárske kúsky v podaní developerov a hackerov.

Pre tých, ktorí nepostrehli aktualizáciu nástroja Windows Phone Internals, tak tá priniesla možnosť plného prístupu k telefónu. Inými slovami je možné vymazať ako aj nahrať  vybrané ROMky do telefónov Lumia.

Napríklad developer hovoriaci si Blaze na svojej Lumii 950 sa rozhodol vyskúšať Win8RT. Bohužiaľ sa so svojimi followermi nepodelil o informáciu či sa mu podarilo aj fyzicky rozbehať danú verziu Windowsu do funkčného stavu na smartfóne.

O niečo zaujímavejší kúsok sa však podaril známemu hackerovi/developerovi Gustávovi, ktorý nainštaloval do svojej Lumie 1520 Windows 10 pre ARM procesory. Pričom sa pochválil tým, že Windows 10 pre ARM procesory na jeho Lumii je funkčný.

Zdroj: Twitter

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie