Hackerovi sa podarilo nainštalovať na Xiaomi Mi 4 Windows PE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackerovi sa podarilo nainštalovať na Xiaomi Mi 4 Windows PE

Novinky

Hackerovi sa podarilo nainštalovať na Xiaomi Mi 4 Windows PE

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report o tom, že sa hackerovi/developerovi Gustávovi podarilo nainštalovať na smartfón Lumia 1520 Windows 10 pre ARM procesory. Nuž ďalší hacker sa teraz chváli inštaláciou Windowsu PE na Xiaomi Mi 4 smartfón.

Roman Linev je ďalší hacker/developer, ktorému sa podarilo do smartfónu nainštalovať operačný systém Windows PE. Treba však podotknúť, že Xiaomi Mi 4 je pôvodne Android smartfón.

Aj napriek tomu, že mu aktuálne telefón hlási chybovú hlášku tak je to výrazný posun vpred. V jeho úsilí ho budeme sledovať aj naďalej a budeme vás postupne informovať o progrese.

Pre tých, ktorí nevedia, Windows PE je predinštalované  prostredie systému Windows, ktoré sa zvyčajne používa na nasadenie alebo riešenie problémov s hardvérom, ako sú pracovné stanice, servery či dokonca aj počítače.

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: Youtube

TIP  Satya Nadella hovorí: "Microsoft pokračuje v investíciách do mobilných technológií"

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.