Hackerom sa podarilo prelomiť jedno z najbezpečnejších foriem uzamknutia WiFi. Údaje väčšiny z nás sú tak v ohrození | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackerom sa podarilo prelomiť jedno z najbezpečnejších foriem uzamknutia WiFi. Údaje väčšiny z nás sú tak v ohrození

internet

Novinky

Hackerom sa podarilo prelomiť jedno z najbezpečnejších foriem uzamknutia WiFi. Údaje väčšiny z nás sú tak v ohrození

Hackerom sa podarilo prelomiť jedno z najbezpečnejších foriem uzamknutia WiFi. Údaje väčšiny z nás sú tak v ohrození

Včerajší deň bol pre hackerov ako malé Vianoce. Totiž jednému bezpečnostnému analytikovi sa podarilo sa  prelomiť jedno z najbezpečnejších zabezpečení WPA2, ktoré nájdeme vo väčšine WiFi sietí.

Konkrétne, Mathy Vanhoef, bezpečnostný výskumník objavil v protokole WPA2 cestu známu pod manom KRACK (Key Reinstallation Attack), prostredníctvom ktorej môže útočník získať z napadnutej siete prihlasovacie údaje, ktoré boli doteraz zašifrované. Jedná sa napríklad o čísla kreditných kariet, prihlasovacie údaje do internet bankingu, a ďalšie.

Bolo prelomené najsilnejšie zabezpečenie WiFi sietí

Problémový v tomto prípade je proces, ktorý nastáva pri pripojení zariadenia k WiFi, kedy sa dochádza k výmene hesiel a šifrovacieho kľúča. Experti túto zraniteľnosť testovali na viacerých zariadeniach využívajúcich Android, Windows, Linux a ďalšie operačné systému. Problém sa však týka všetkých bez rozdielu, ktorí na pripojenie používajú WPA2 protokol (pozn. redakcie: v podstate všetky zariadenia v domácnostiach).

Jediným spôsobom ako sa chrániť je surfovať po stránkach, ktoré využívajú https protokol (viď obrázok nižšie), ktoré eliminuje napadnutie.

Zdroj: vlastný

Zdroj: Arstechnica , obrázok: Pexels.com

TIP  Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.