Hackeri využívali hernú animáciu, aby získali prístup do PC | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackeri využívali hernú animáciu, aby získali prístup do PC

Novinky

Hackeri využívali hernú animáciu, aby získali prístup do PC

Hackeri využívali hernú animáciu, aby získali prístup do PC

Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2, Portal 2 .. To je len zlomok hier, ktoré bežia na Source Engine. Avšak práve Source Engine hry boli donedávna postihnuté nepríjemnou bezpečnostnou dierou. A práve tu objavili ľudia, ktorí nemali. Všetko vzniklo vďaka tomu, že ľudia mohli pridávať na mapy svoje vlastné veci (modely, textúry, zvuky a podobne). To využívali hackeri, aby vyvolali pretečenie vyrovnávacej pamäte. Čo vyústilo do toho, že na zariadení obete mohol byť na diaľku spustený kód.

Inými slovami, zabitie nepriateľa spôsobilo, že ste mohli stratiť kontrolu nad počítačom. Tento exploit identifikovala bezpečnostná spoločnosť One Up Security. Tá ihneď notifikovala Valve.

Source SDK od Valve obsahovala dieru spôsobujúcu pretečenie vyrovnávacej pamäte, ktorá umožňovala spustenie kódu na klientoch a serveroch. Táto dieru spôsobovalo zabitie hráča, po čom nasledoval špeciálne vytvorený ragdoll model.“ – Informoval spoločnosť One Up.

Viaceré Source Engine hry boli počas júna aktualizované. Aktualizácia priniesla záplatu, ktorá znemožňuje budúce zneužitie. Medzi inými tam nájdeme tituly ako CS:GO, TF2, HL2:DM, Portal 2. Chceli by sme tak poďakovať Valve za okamžitú reakciu a následnú opravu

zdroj: pcgamer.com

TIP  Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.