Hackeri môžu získať vaše heslo od smartfónu pomocou senzorov umiestnených v mobile bez toho, aby ste o tom vedeli | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hackeri môžu získať vaše heslo od smartfónu pomocou senzorov umiestnených v mobile bez toho, aby ste o tom vedeli

iphone

Novinky

Hackeri môžu získať vaše heslo od smartfónu pomocou senzorov umiestnených v mobile bez toho, aby ste o tom vedeli

Keď sa povie bezpečné heslo tak väčšina z nás si predstaví  PIN kód, ktorý disponuje štvoricou rôznych čísiel v ľubovoľnom poradí. Zároveň táto forma hesla je aj najčastejšou ochranou pred nepovoleným prístupom do našich smartfónov, ktoré schovávajú nejedno tajomstvo.

Hackeri sa vždy snažili a aj sa budú snažiť dostať sa do súkromia ľudí a v mnohých prípadoch sa im to aj darí. Najnovší report od bezpečnostných výskumníkov hovorí o tom, že odhaliť heslo odomykania smartfónu je oveľa jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Objavili totiž nový algoritmus, ktorý využíva senzory umiestnené v smartfóne (akcelerometer, gyroskop, magnetometer, snímač vzdialenosti, barometer a snímač okolitého svetla), na to aby odhalil heslo, ktoré fyzicky zadávate do telefónu.

Bezpečnostní výskumníci tento algoritmus vysvetľujú slovami:

„Keď držíte váš telefón a zadávate PIN, tak s telefónom pohybujete keď stláčate 1,5 alebo 9 a tento pohyb je veľmi odlišný. Napríklad, stlačenie klávesy 1 s vašim pravým prstom blokuje oveľa viac svetla ako keby ste stlačili 9,…“

Bezpečnostní analytici ďalej tvrdia, že tento algoritmus netreba podceňovať. Jeho úspešnosť je totiž 99,5%. Nato, aby ste sa vyhli prípadnému vniknutiu nepovolenej osoby do vášho telefónu preto odporúčajú, aby ste využívali dvojfázovú autentifikáciu ako je napríklad zadanie hesla a rozoznanie odtlačku prsta.

Zdroj: Latesthackingnews.com, úvodný obrázo: pixabay.com

TIP  Intel na evente Computex ukázal plnohodnotný vreckový počítač s Windows 10. Je to produkt budúcnosti?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.