Hackeri hrozia uvoľnením nových exploitov aj na Windows 10!
Connect with us

Hackeri hrozia uvoľnením nových exploitov aj na Windows 10!

Novinky

Hackeri hrozia uvoľnením nových exploitov aj na Windows 10!

Hackingová skupina Shadow Brokers vydala minulý týždeň špionážne nástroje NSA, vrátane tých, ktoré sa použili pri globálnom ransomware útoku s názvom WannaCrypt.

Teraz skupina oznámila, že plánuje od júna predávať ďalšie exploity každému, kto je ochotný mesačne zaplatiť. Tvrdia, že vlastnia exploit pre Windows 10, webové prehliadače, sieťové smerovače, telefóny a dokonca aj medzinárodný systém prevodu peňazí SWIFT.

Znepokojujúca situácia

Ešte znepokojujúcejšie je, že tvrdia, že majú informácie o ruských, čínskych, iránskych alebo severokórejských jadrových a raketových programoch. Posledný pokus spoločnosti o dražbu tajomstiev NSA zlyhal, ale to bolo skôr, než dokázali, akú úroveň chaosu by mohli spôsobiť.

Dva mesiace predtým, ako bol vydaný WannaCrypt exploit,vydal Microsoft patch, čo naznačuje určité prepojenie medzi NSA a softvérovou spoločnosťou. Hovorkyňa Microsoftu uviedla, že spoločnosť teraz znova pripravuje odpoveď. Microsoft spája predchádzajúce exploity vydané tajomnou skupinou Shadow Brokers s nástrojmi, ktoré boli odcudzené z operácií kybernetických vojen NSA.

Zdroj: reuters.com, vlastný (obrázok)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.