GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

GTA 5

Novinky

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

S odhadovaným počtom 90 miliónov kópií skrz platformy ako PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One a PC je GTA 5 podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias.

90 miliónov predaných kópií v číslach znamená obrat zhruba 6 miliárd dolárov. Hra uzrela svetlo sveta v roku 2013. Podľa reportu MarketWatch táto hra, ktorá ukazuje svet kriminálnikov je raz taká úspešná ako hra Star Wars and Gone With The Wind, o ktorej sa hovorí, že spravila obrat okolo 3 miliárd dolárov.

GTA 5 je tu s nami už 5 rokov

Analytik spoločnosti MarketWatch Doug Creutz ďalej odhaduje, že k tomuto číslu by sme mohli prirátať ešte jednu miliardu dolárov za predaje DVD a Streamingové predaje. Ďalej dodáva, že hru možno z tohto pohľadu porovnať s Avatarom, ktorý zarobil 2,78 miliardy dolárov, druhým dychom však dodáva, že GTA má pred sebou ešte dlhú životnosť.

Mimochodom, hra GTA 5 za zhruba 5 rokov prešlo vývojom, ktorý vyráža dych. Napríklad nedávno sme vám priniesli report kde sme porovnávali rozdiely medzi rozhraním hry na hernej konzole a hernom PC. Ako rozdiely vyzerajú v praxi nájdete v článku „Pozrite sa ako vyzerá GTA V na Xbox 360 konzole a na PC za 10,000$“.

Podľahli ste aj vy hre GTA 5? Investovali ste aj vy do tejto hry vaše peniaze?

Zdroj: PCGamer.com, úvodný obrázok: Youtube (Rockstar Games)

TIP  3 módy pre GTA 5, ktoré hru spravia realistickejšou

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.