GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

GTA 5

Novinky

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

GTA 5 je podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias. Podľahli ste jej aj Vy?

S odhadovaným počtom 90 miliónov kópií skrz platformy ako PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One a PC je GTA 5 podľa odhadov najvýnosnejšou hrou všetkých čias.

90 miliónov predaných kópií v číslach znamená obrat zhruba 6 miliárd dolárov. Hra uzrela svetlo sveta v roku 2013. Podľa reportu MarketWatch táto hra, ktorá ukazuje svet kriminálnikov je raz taká úspešná ako hra Star Wars and Gone With The Wind, o ktorej sa hovorí, že spravila obrat okolo 3 miliárd dolárov.

GTA 5 je tu s nami už 5 rokov

Analytik spoločnosti MarketWatch Doug Creutz ďalej odhaduje, že k tomuto číslu by sme mohli prirátať ešte jednu miliardu dolárov za predaje DVD a Streamingové predaje. Ďalej dodáva, že hru možno z tohto pohľadu porovnať s Avatarom, ktorý zarobil 2,78 miliardy dolárov, druhým dychom však dodáva, že GTA má pred sebou ešte dlhú životnosť.

Mimochodom, hra GTA 5 za zhruba 5 rokov prešlo vývojom, ktorý vyráža dych. Napríklad nedávno sme vám priniesli report kde sme porovnávali rozdiely medzi rozhraním hry na hernej konzole a hernom PC. Ako rozdiely vyzerajú v praxi nájdete v článku „Pozrite sa ako vyzerá GTA V na Xbox 360 konzole a na PC za 10,000$“.

Podľahli ste aj vy hre GTA 5? Investovali ste aj vy do tejto hry vaše peniaze?

Zdroj: PCGamer.com, úvodný obrázok: Youtube (Rockstar Games)

TIP  Najlepšie hry na Steame, ktoré sú dostupné zadarmo | GIGANTIC

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.