Google začína testovať zabudovaný ad block v prehliadači Chrome | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google začína testovať zabudovaný ad block v prehliadači Chrome

Novinky

Google začína testovať zabudovaný ad block v prehliadači Chrome

Pred pár mesiacmi sa objavili prvé informácie o novo pripravovanom zabudovanom ad blocku priamo v prehliadači Chrome. Spoločnosť Google začína s prvým testovaním. Podľa najnovších informácií nebude zabudovaný ad block odstraňovať úplne všetky reklamy ako klasický AdBlock. Terčom zabudovaného ad blocku budú najmä reklamy nespadajúce do štandardov Koalíce pre lepšie reklamy (Coalition for Better Ads).

Google začal zabudovaný ad block pre prehliadač Chrome testovať len pred dvomi dňami. Nová funkcia zavítala na desktopy a zariadenia s Androidom pre úzku skupinu používateľov. V najnovšej aktualizácii prehliadača pre “testerov” sa nachádza nová možnosť v samotných nastaveniach, ktorá umožňuje zapnutie zabudovaného ad blocku.

Ad block v prehliadači Chrome má automaticky blokovať všetky “otravné” reklamy na web stránkach. Google Chrome taktiež povoľuje aj úplné blokovanie reklám na vami vybratých stránkach, tak isto ako aj úplne povolenie reklám na určených stránkach. Zabudovaný prehliadač bude blokovať tieto typy reklám:

Zdroj: betterads.org

Zdroj: betterads.org

Pridanie ad blocku priamo do prehliadača Chrome, je od Googlu celkom zaujímavý krok. Samotný Google je zakomponovaný do obchodovania a sprostredkovania reklám cez ich službu AdSense. Zabudovaný ad block môže tým pádom potencionálne znižovať zisky spoločnosti, keďže bude blokovať vlastné reklamy. Google taktiež ponúka službu predplatného pre niektoré web stránky. Po zaplatení predplatného sa používateľom prestanú zobrazovať reklamy. Asi len čas ukáže, ako sa nový ad block v prehliadači Chrome premietne do ziskov z reklám.

TIP  Prieskumník súborov vo Windowse 10 dostane tmavú tému, ktorá bude vyzerať zaujímavo!

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.