Google vypína populárnu službu goo.gl, ktorá slúži na skracovanie odkazov a analytiku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google vypína populárnu službu goo.gl, ktorá slúži na skracovanie odkazov a analytiku

google logo

Zaujímavosti

Google vypína populárnu službu goo.gl, ktorá slúži na skracovanie odkazov a analytiku

Google vypína populárnu službu goo.gl, ktorá slúži na skracovanie odkazov a analytiku

Určite mnohí z vás využívali službu goo.gl, ktorá je šikovným nástrojom na skracovanie odkazov. V bežnom živote bola využiteľná hlavne za účelom, aby ste svojim kamarátom alebo známym neposielali dlhokánske odkazy, ale len skrátený odkaz. Službu však využívali aj viaceré webstránky, ktoré vedeli pomocou nej monitorovať počet aktívnych preklikol, z akého zariadenia používatelia prišli, aký internetový prehliadač použili a podobne.

goo.gl konci

Zdroj: vlastný

Na základe týchto dát ste vedeli neskôr zistiť napríklad z ktorých kanálov vám prúdia návštevníci na web, či používajú PC alebo smartfóny na základe čoho ste vedeli neskôr napríklad lepšie optimalizovať rozhranie stránky a podobne.

Skracovaniu odkazov cez goo.gl bude čoskoro koniec

Nuž, najnovšie podľa oznámenia priamo na stránkach služby sa budeme s ňou musieť pomaly lúčiť. Píše sa tam totiž, že: „Od 30. marca 2018 budeme postupne vypínať podporu pre goo.gl URL skracovač. Od 13. apríla len existujúci používatelia budú môcť naďalej vytvárať skrátene odkazy cez goo.gl konzolu. Budete môcť sledovať analytické dáta a sťahovať informácie o vašich skrátených odkazoch v .csv formáte po dobu jedného roka až do od 30. marca 2019, vtedy vypneme službu kompletne….“

Zdroj: vlastný, goo.gl, úvodný obrázok: vlastný

TIP  HTC má hlavu v smútku. Príjmy spoločnosti neustále klesajú a smartfóny sa nepredávajú

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.