Google v lete predstaví nový low-cost smartfón Pixel. Dostupnosť v Európe je zatiaľ otázna | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google v lete predstaví nový low-cost smartfón Pixel. Dostupnosť v Európe je zatiaľ otázna

ANDROID

Google v lete predstaví nový low-cost smartfón Pixel. Dostupnosť v Európe je zatiaľ otázna

Google v lete predstaví nový low-cost smartfón Pixel. Dostupnosť v Európe je zatiaľ otázna

Spoločnosť Google dva roky po sebe predstavila dva nové smartfóny s označením Pixel. Posledné nám spoločnosť predstavila ešte v októbri minulého roku. Predstavené boli smartfóny Pixel 2 a Pixel 2 XL. V oboch prípadoch sa jedná o vlajkové lode, ktoré na trhu bojujú po boku smartfónov Samsung Galaxy S8/S9, iPhone 8/X alebo Huawei P20. Všetci ostatní výrobcovia ale na rozdiel od Googlu, ponúkajú aj mid a low-end smartfóny, ktoré často oslovia ešte väčšie publikum, keďže nie každý je ochotný vyhodiť 800 eur za novú vlajkovú loď. Google si túto problematiku začal konečne uvedomovať a čoskoro predstaví novú lacnejšiu verziu Pixelu.

Do Európy sa zrejme nedostane

Podľa dostupných informácií to vyzerá tak, že nový Pixel sa do našich končín nedostane. Zatiaľ nič nie je oficiálne potvrdené, no Google sa chce primárne orientovať na indický trh. V Indii sa nové Pixely celkom uchytili, no dopyt po lacnejších smartfónoch je omnoho lepší. Práve to je jeden z hlavných dôvodov, prečo Google pristúpil ku takémuto kroku.

Technické špecifikácie známe nie sú

O technických informáciách zatiaľ nepadla žiadna zmienka. Jediné čo vieme je, že sa bude jednať o mid-range smartfón, ktorý samozrejme ponúkne dostatočný výkon za menší obnos peňazí, podobne ako to robí konkurencia od Samsungu alebo OnePlus, ktorý je momentálne kráľom v celej Indii.

Prijali by ste mid-range Pixel aj v našich končinách? Dajte nám vedieť do komentárov.

TIP  Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.