Google uvoľnil aplikáciu, s ktorou môžete odmerať dĺžku a výšku predmetov prostredníctvom kamery v smartfóne | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google uvoľnil aplikáciu, s ktorou môžete odmerať dĺžku a výšku predmetov prostredníctvom kamery v smartfóne

aplikacia Measure - aplikacia na meranie dlzky a vzdielenosti

ANDROID

Google uvoľnil aplikáciu, s ktorou môžete odmerať dĺžku a výšku predmetov prostredníctvom kamery v smartfóne

Google sprístupnil používateľom Android zariadení celkom zaujímavú aplikáciu „Measure – Quick, EveryDay Measurements“, ktorá už asi ako tušíte tak slúži na meranie. Dostupná je v obchode Google Play pre všetky zariadenia, ktoré podporujú ARCore aplikácie.

Measure je aplikácia veľmi jednoduchá na použitia, stačí s ňou namieriť na objekt, ktorý chcete odmerať. O ostatné sa postará už aplikácia. Je ňou možné merať ako dĺžku tak aj výšku predmetu pričom platí, že čím lepšie sú svetelné podmienky tak tým je aj výsledok presnejší. Následne ďalšou zaujímavou funkciou je aj možnosť uloženia snímky z merania a jej následne zdieľanie, ktorú ocenia určite viacerí používatelia. Ako aplikácia funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie.

Aplikácia bola doteraz dostupná v rámci programu Google Tango. Aktuálne ju je však možné stiahnuť v rámci obchodu Google Play pre všetky zariadenia s podporou technológie ARCore.  Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke developers.google.com.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Youtube (Google AR & VR)

TIP  Je to tu! Nokia už zajtra predstaví zaujímavý smartfón Nokia X5

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.