Google tvrdí, že je rovnako bezpečný ako konkurenčné operačné systémy. Súhlasíte? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google tvrdí, že je rovnako bezpečný ako konkurenčné operačné systémy. Súhlasíte?

ANDROID

Google tvrdí, že je rovnako bezpečný ako konkurenčné operačné systémy. Súhlasíte?

Google tvrdí, že je rovnako bezpečný ako konkurenčné operačné systémy. Súhlasíte?

Bezpečnosť operačných systémov je jedna z častých tém viacerých nadšencov technológií. Vo všeobecnosti sa hovorí, že Android je „najderavejším“ operačným systémom v rámci veľkej trojky, resp. už len dvojky. Nuž, David Kleidermarches, hlava bezpečnostné oddelenia v Google má na tento vvšeobecný názor iný pohľad. Podľa najnovšieho reprotu totiž tvrdí, že Google je rovnako bezpečný ako konkurencia.

Google je z roka na rok bezpečnejší

Podľa novo vydanej správy “Android Security 2017 Year In Review”  možno tvrdiť, že operačný systém Android stále efektívnejšie bojuje so škodlivým softwarom. Napríklad vďaka nástroju Google Play Protect, ktorý odhaľuje škodlivé aplikácie sa podarilo vlani odinštalovať 39 miliónov potencionálnych škodlivých aplikácií zo  zhruba 1 milióna smartfónov používateľov. Google ďalej v rámi reportu tvrdí, že šanca, že si stiahnete škodlivú aplikáciu priamo z obchodu Google Play z roka na rok klesá. Aktuálne je to len 0,02% šanca. V roku 2016 šanca, že stiahnete škodlivú aplikáciu bola raz taká veľká.

Zdroj: Google (Android Security 2017 Year in Review)

Mimochodom, vedeli ste že služba Google Play Protect je dostupná na viac ako 2 miliardách smartfónov, ktoré majú operačný systém Android 4.3 alebo vyšší.

“Spoločnosť Google úzko spolupracuje s výrobcami zariadení, so  SoC spoločnosťami  a s operátormi, aby všetkým zariadeniam prinášali to najlepšie zabezpečenie na Android zariadeniach. Okrem toho šírka a hĺbka ekosystému Android – s viac ako 60 000 rôznymi modelmi zariadení – zhoršuje ťažkosti tým, že obmedzuje vplyv mobilnej zraniteľnosti a zložitosť pri vytváraní úspešných útokov. Poskytujeme kompatibilné zdroje, ako napríklad podrobnú sériu bezpečnostných požiadaviek a testovací rámec na zabezpečenie podpory v rôznych ekosystémoch zariadenia. V roku 2017 sme rozšírili aj našu bezpečnosť o aktívne skontrolovanie a  identifikáciu a odstránenie predinštalovaných PHA ( pozn. redakcie: Potentially Harmful Applications / Potenciálne Škodlivé Aplikácie) na zariadeniach Android.”

Ako je to s vami, ste spokojný so zabezpečením vášho smartfónu? Stretli ste už so škodlivým softwarom na telefóne?

TIP  Zo smartfónov sa stáva nebezpečná zbraň. Za volantom ich používame čoraz častejšie

Zdroj: Google, úvodný obrázok: Pixabay

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.