Google sleduje vašu polohu 24 hodín denne. Pozrite sa čo všetko o vás vie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google sleduje vašu polohu 24 hodín denne. Pozrite sa čo všetko o vás vie

Novinky

Google sleduje vašu polohu 24 hodín denne. Pozrite sa čo všetko o vás vie

Google sleduje vašu polohu 24 hodín denne. Pozrite sa čo všetko o vás vie

Dnes už nie sú ani až tak hodnotné „peniaze“, ale skôr informácie a vedia aj všetky väčšie spoločnosti, vrátane „veľkého brata“ v podobe Google. Jednoducho svetu dnes vládnu sociálne siete, aplikácie a Android, ktoré o nás zbierajú desiatky informácií.

Jedným s typom informácií, ktoré o nás zbierajú technologickí giganti sú aj informácie o aktuálnej polohe používateľov či o najviac navštevovaných miestach. Následne sú využívané na to, aby nám naservírovali tú najlepšiu „reklamu“.

Spoločnosť Google nie je pritom žiadnou výnimkou, zbiera o nás stovky dát, medzi ktorými je aj naša poloha. Tú nám dokáže pritom aj ukázať prostredníctvom aplikácie Google Maps, kde ju zapisuje do „časovej osi“. Pre niekoho sú tieto informácie bezvýznamné, pre druhých zas sú „zlatom“. Nato, aby ste si pozreli informácie, ktoré o vás Google v rámci polohy doteraz pozbieral nepotrebujete žiadnu externú aplikáciu a ani nič podobné, je to možné zistiť napríklad prostredníctvom ich internetovej stránky, ktorú nájdete tu.

Zdroj: vlastný

Stránka okrem základných dát, ponúka aj široké možnosti funkcií. Napríklad po rozkliknutí konkrétnej polohy a dňa vám vie rozanalyzovať váš pohyb na „drobné“.

Zdroj: vlastný

Dá sa vypnúť sledovanie vašej polohy?

V prípade, že si chcete túto funkciu vypnúť, je to veľmi jednoduché. Stačí zájsť do nastavení, nájsť nastavenia s názvom „Poloha“ a tam už nájdete „História polohy Google“.

TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne 512 GB úložisko, 8 GB RAM a ďalšie zaujímavosti

Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.