Google priznáva, že k našim e-mailom majú prístup aj vývojári tretích strán. Avšak môžeme si za to čiastočne aj sami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google priznáva, že k našim e-mailom majú prístup aj vývojári tretích strán. Avšak môžeme si za to čiastočne aj sami

gmail

Novinky

Google priznáva, že k našim e-mailom majú prístup aj vývojári tretích strán. Avšak môžeme si za to čiastočne aj sami

V priebehu včerajšieho dňa zahraničný denník The Wall Street Journal uverejnil článok hovoriaci o tom, že Google sprístupňuje naše e-mailové správy tretím stranám. Vzhľadom na to, že sa jedná o renomovaný spravodajský portál tak správu prebralo viacero médií. Mnoho používateľov však krútilo hlavami, že to nie je možné. Nuž, ak patríte medzi túto skupinu ľudí tak vás budeme musieť sklamať, áno je to možné a je tomu aj tak.  Aby sme boli však korektní, Google samovoľne nesprístupňuje tieto informácie, ale len na základe voľby používateľov.

Kto všetko má prístup k vašim súkromným správam na konte Gmail?

Predtým ako však vývojári tretích strán získajú prístup k súkromným správam tak musia prejsť procesom posudzovania pozostávajúcim z viacerých krokov navrhnutých tak, aby automaticky a manuálne vyhodnotili vývojára, posúdili politiku ochrany osobných údajov aplikácie, zabezpečili jej legitimitu a otestovali aplikáciu a overili jej funkcionalitu. Zároveň vývojári tretích strán môžu vyžadovať len informácie, ktoré sú relevantné pre ich účel.

Frey ďalej poukazuje na to, že používatelia majú viacero možností k dispozícii na to, aby preskúmali povolenia, ktoré poskytli aplikáciám tretích strán. Tak isto hovorí, že ak s aktuálnym nastavením povolení používatelia nesúhlasia tak ich môžu vrátiť späť.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: vlastný

 

TIP  Google po obrovskej pokute od EÚ dvíha varovný prst! Nové nariadenia možno spôsobia spoplatnenie Androidu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.