Google prichádza s aplikáciami Zálohovanie a synchronizácia pre Disk a Google Fotky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google prichádza s aplikáciami Zálohovanie a synchronizácia pre Disk a Google Fotky

Novinky

Google prichádza s aplikáciami Zálohovanie a synchronizácia pre Disk a Google Fotky

Google pred necelým mesiacom predstavil novú službu pre zálohovanie a synchronizáciu súborov vo Vašom počítači. Nová služba s názvom Zálohovanie a synchronizácia nahrádza staršie desktopové aplikácie Disk Google (Google Drive) a Google Fotky.

Zdroj: vlastný

Zálohovanie a synchronizácia má oproti staršiemu predchodcovi a konkurentom ako OneDrive alebo Dropbox výrazne navrch. Hlavným dôvodom je ľahké a rýchle synchronizovanie a zálohovanie ktoréhokoľvek súboru vo Vašom počítači. V aplikácií Disk Google ste všetky súbory alebo zložky doteraz museli vkladať do samotnej zložky pre Drive. Táto nová funkcia je veľkým uľahčením pre používateľov, ktorí majú v Google Drive ešte stále dostatok miesta pre zálohovanie a tak jednoducho nemusia vyberať fotky a súbory, ktoré chcú mať na Drive. Jednoducho stačí zvoliť celú zložku napr. Fotografie, a vaše fotografie zo zložky z PC uvidíte priamo v Google Disku.

Zdroj: vlastný

Nová služba má veľmi jednoduché rozhranie a dizajnom sa podobá na jeho predchodcu, aplikáciu Disk Google. Na začiatku sa stačí prihlásiť pomocou Vášho Google účtu a následne zvoliť, ktoré priečinky sa majú priebežne zálohovať na Disk Google. Používali ste doteraz aplikáciu Disk Google? Nevadí, nová aplikácia automaticky preberá pôvodné nastavenia, ktoré boli predtým nastavené na vašom PC alebo Macu.

Zdroj: vlastný

Zálohovanie a synchronizácia ponúka zálohu aj priamo z externých zariadení, ako USB kľúče, fotoaparáty alebo SD karty. Po dokončení zálohy z týchto zariadení, budú súbory dostupné na vašom Disku Google.

TIP  Lenovo pripravuje zabijaka konkurencie! Toto je smartfón bez rámčekov a bez žiadneho výrezu na displeji

Novú službu Zálohovanie a synchronizácia si môžete stiahnuť tu.

Zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.