Google pochoval svoje plány pre vytvorenie operačného systému Andromeda | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google pochoval svoje plány pre vytvorenie operačného systému Andromeda

ANDROID

Google pochoval svoje plány pre vytvorenie operačného systému Andromeda

Už od minulého roka spoločnosť Google pracovala na vytvorení nového hybridného operačného systému. Išlo o spojenie dvoch existujúcich operačných systémov. Presnejšie povrávalo sa o spojení Chrome OS a operačného systému Android. Výsledkom skĺbenia týchto dvoch operačných systémov mal byť hybridný operačný systém s názvom Andromeda.

Prvý očakávaný termín odhalenia tohto operačného systému bol už v októbri minulého roku. Samozrejme, žiadny hybridný operačný systém od spoločnosti Google nebol predstavený a tak sa očakávalo jeho predstavenie tento rok. Microsoft a Apple, dvaja najväčší súperi spoločnosti Google stále zvyšujú svoje ponuky telefónov, počítačov a najmä operačných systémov, Google sa do predstavenia Andromedy moc neženie.

Podľa slov Stephena Halla, už dva zdroje potvrdili fakt že spoločnosť Google svoje plány s Andromedou zatiaľ necháva na poličkách. Podľa jeho slov Google pozastavil vývoj operačného systému Andromeda. To znamená, že aj očakávaný hardware od Googlu napríklad ako zariadenie Pixel 3, nebude používať operačný systém Andromeda. Pravdepodobne bude zariadenie Pixel 3 upravené tak aby na ňom bolo možné používať aj iné operačné systémy, keďže pôvodným operačným systémom mala byť Andromeda.

Zatiaľ nedokážeme povedať či sa spoločnosť Google vzdala svojich plánov pre vývoj operačného systému Andromeda. Google sa zrejme svojej vízie hybridného operačného systému na teraz vzdal, ale určite od tohto svetového giganta v budúcnosti uvidíme nástupcu spomínaného operačného systému Andromeda.

TIP  Takto nainštalujete hlasovú asistentku Cortana do vášho Android telefónu. PS: prepojí Vám to PC s telefónom | NÁVOD

Spoločnosť Google nám minulý rok predstavila ďalší operačný systém s názvom Fuchsia. Nemá sa jednať o nejakú náhradu Andromedy, keďže Fuchsia nieje výsledkom spojenia Chrome OS a Androidu ale ide o úplne rozdielny systém. S najväčšou pravdepodobnosťou Google vsadil na jeden operačný systém, ktorý má byť dostupný na všetkých platformách. Andromeda by bola len ďalším konkurentom pre Fuchsiu.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (xda-developers.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.