Google okopíroval používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge z Windows 10 Mobile | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google okopíroval používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge z Windows 10 Mobile

Novinky

Google okopíroval používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge z Windows 10 Mobile

Google okopíroval používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge z Windows 10 Mobile

Microsoft sa v poslednej dobe, ako isto viete, poriadne trápi s mobilnou platformou Windows 10 Mobile. Na druhú stranu Apple a Google sú na tom stále lepšie a lepšie. Aj keď Android má už dávno navrch nad os Windows 10 Mobile, stále sa v mobilnej Windows platforme nachádza zopár šikovných funkcií a prvkov, ktoré v Androide ani v iOS nenájdete.

Google plánuje okopírovať používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge vo Windows 10 Mobile. Prehliadač Edge obsahuje malú drobnosť, ktorú si obľúbilo veľké množstvo používateľov Windows telefónov. Tou drobnosťou je vyhľadávacia lišta (address bar) v dolnej časti prehliadača. Microsoft chcel po čase lištu presunúť navrch, tak ako to je u konkurenčných prehliadačov, no používateľom sa toto rozhodnutie nepáčilo a Microsoft si chvála bohu ich spätnú väzbu zobral k srdcu.

Zdroj: windowslatest.com

Spoločnosť Google sa teda inšpirovala a nové používateľské rozhranie je práve v beta testovaní prehliadača Chrome pre smartfóny. V prehliadači Chrome sa vyhľadávacia lišta doteraz nachádzala klasicky úplne navrchu. Po novom sa bude vyhľadávacia lišta nachádzať úplne na spodku prehliadača. Nepovedzte, že sa nové rozhranie naozaj nepodobá na to z prehliadača Microsoft Edge.

Zdroj: windowslatest.com

TIP  Dell možno prinesie svoju vlastnú verziu Surface Phone zariadenia
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.