Google odpísal 939 miliónov Android zariadení, ktorým neopraví bug | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google odpísal 939 miliónov Android zariadení, ktorým neopraví bug

Novinky

Google odpísal 939 miliónov Android zariadení, ktorým neopraví bug

Jeden z bezpečnostných analytikov Rapid7 odhalil bug na Android zariadeniach, ktorá z nich robí ľahký cieľ pre hackerov. Vinníkom má byť bug nájdený v Android WebVier, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zariadení so systémom Android 4.3 a nižšie. Spomínaná chyba umožňuje bez väčšej námahy zobraziť obsah telefónu.

Chyba sa pri tom údajne týka viac ako 939 miliónov zariadení, čo by  mohlo predikovať, že Google na probléme už pracuje, ale podľa vyjadrení Google tomu tak nie je.

“Ak je problém s verziou staršou ako 4.4 KitKat, obvykle ju neopravujeme, ale privítame akékoľvek pokusy o opravu. Okrem upozornenia výrobcov, nie sme schopní riešiť oznámenia o chybách, ak nám neprídu spolu so záplatou,” povedal Google Tedovi Beardslymu

Viete si predstaviť, že by tak reagoval Microsoft?

Informoval o tom portál androidportal.zoznam.sk

TIP  Samsung Galaxy S9 môže získať Android 8.1 už v blízkej dobe. Unikol záber z benchmarku, ktorý odhaľuje podrobnosti

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.