Google našiel zraniteľnosť v správcovi hesiel vo Windows 10. Dávajte si preto pozor na krádež hesiel! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google našiel zraniteľnosť v správcovi hesiel vo Windows 10. Dávajte si preto pozor na krádež hesiel!

Novinky

Google našiel zraniteľnosť v správcovi hesiel vo Windows 10. Dávajte si preto pozor na krádež hesiel!

Bezpečnostný analytik Google Tavis Ormandy objavil celkom závažnú chybu vo správcovi hesiel vo Windows 10, ktorá umožňuje ukradnúť vaše heslá. Reč je konkrétne o aplikácii tretej strany „Keeper password manager“, ktorú je možné nainštalovať na Windows 10 zariadenia.

Travis demonštroval  ako aj zdieľal možnú hrozbu  v rámci projektu “Project Zero”. Chyba je predmetom 90-dňového termínu od zverejnenia, čo znamená, že keď uplynie 90 deň tak Travis môže zdieľať podrobnosti o chybe ako aj ju verejne využívať.

Preto ak využívate vo svojom zariadení tohto manažéra hesiel tak vám odporúčame bezodkladne ho aktualizovať na najnovšiu verziu, ktorá je dostupná od včerajšieho dňa (11.4.4). Našťastie však zatiaľ používatelia nehlásia žiadne útoky. Ale ako sa hovorí, čert nikdy nespí.

Keeper - Password Manager & Secure File Storage
Keeper - Password Manager & Secure File Storage
Developer: Keeper Security Inc
Price: Free+

Zdroj: Twitter

TIP  Microsoft Edge kraľuje internetovým prehliadačom. Teda aspoň z pohľadu energetickej náročnosti, tvrdí to Microsoft

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.