Google nás sleduje na každom kroku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google nás sleduje na každom kroku

ANDROID

Google nás sleduje na každom kroku

Určite sa všetci zhodneme, že žijeme v dobe, kedy si mnohí z nás nevedia predstaviť život bez telefónu. Sociálne siete prevzali kontrolu a chceme byť stále online. Hoci sa svet oveľa zmenšil, všetci poznáme aj tú odvrátenú stranu.

Každý z nás už určite zažil situáciu, kedy ste sa dohodli s kamarátom na stretnutí. V meste otvorili nový podnik, tak prečo tam nezaisť. Nanešťastie, jeden z vás tam nevie trafiť, a tak si voláte, četujete, telegrafujete, aby ste sa stretli niekde na známom mieste a zašli tam spolu. Teraz už je však situácia taká, že stačí vytiahnuť telefón a dokážete zdieľať polohu online. Váš kamarát si ju pozrie a príde za vami. Jednoduché, však?

Momentálne sa nachádzame v dobe, ktorá je poznačená rôznymi škandálmi špehovania, ako napríklad, keď vláda USA nezákonne odpočúvala ich občanov a niektorých vysokopostavených úradníkov.

Google patrí medzi firmy, ktoré tiež nie sú nevinné. Tento gigant sa už dlhší čas snaží využiť situácie a získať informácie o polohe užívateľov. Tú nám následne dokáže ukázať napríklad v aplikácii Google Maps. Je to aplikácia slúžiaca najmä na navigáciu a zobrazenie máp. Našu polohu si následne uloží do databázy a zapíše ju do „časovej osi“. Niekto to môže brať ako nedovolený zásah do súkromia, a preto ak si chcete skontrolovať, aké vaše polohy sú uložené, môžete tak spraviť tu.

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

V prípade, že si chcete túto funkciu vypnúť, je to veľmi jednoduché. Stačí zájsť do nastavení, nájsť nastavenia s názvom „Poloha“ a tam už nájdete „História polohy Google“.

zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.