Google nás sleduje na každom kroku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google nás sleduje na každom kroku

ANDROID

Google nás sleduje na každom kroku

Určite sa všetci zhodneme, že žijeme v dobe, kedy si mnohí z nás nevedia predstaviť život bez telefónu. Sociálne siete prevzali kontrolu a chceme byť stále online. Hoci sa svet oveľa zmenšil, všetci poznáme aj tú odvrátenú stranu.

Každý z nás už určite zažil situáciu, kedy ste sa dohodli s kamarátom na stretnutí. V meste otvorili nový podnik, tak prečo tam nezaisť. Nanešťastie, jeden z vás tam nevie trafiť, a tak si voláte, četujete, telegrafujete, aby ste sa stretli niekde na známom mieste a zašli tam spolu. Teraz už je však situácia taká, že stačí vytiahnuť telefón a dokážete zdieľať polohu online. Váš kamarát si ju pozrie a príde za vami. Jednoduché, však?

Momentálne sa nachádzame v dobe, ktorá je poznačená rôznymi škandálmi špehovania, ako napríklad, keď vláda USA nezákonne odpočúvala ich občanov a niektorých vysokopostavených úradníkov.

Google patrí medzi firmy, ktoré tiež nie sú nevinné. Tento gigant sa už dlhší čas snaží využiť situácie a získať informácie o polohe užívateľov. Tú nám následne dokáže ukázať napríklad v aplikácii Google Maps. Je to aplikácia slúžiaca najmä na navigáciu a zobrazenie máp. Našu polohu si následne uloží do databázy a zapíše ju do „časovej osi“. Niekto to môže brať ako nedovolený zásah do súkromia, a preto ak si chcete skontrolovať, aké vaše polohy sú uložené, môžete tak spraviť tu.

TIP  Šéf Microsoftu bez servítky: "Google má byť v Európe regulovaný"

V prípade, že si chcete túto funkciu vypnúť, je to veľmi jednoduché. Stačí zájsť do nastavení, nájsť nastavenia s názvom „Poloha“ a tam už nájdete „História polohy Google“.

zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.