Google nás sleduje aj keď máme vypnuté zdieľanie polohy (GPS) | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google nás sleduje aj keď máme vypnuté zdieľanie polohy (GPS)

google

ANDROID

Google nás sleduje aj keď máme vypnuté zdieľanie polohy (GPS)

Google nás sleduje aj keď máme vypnuté zdieľanie polohy (GPS)

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli článok, v ktorom sme vám ukázali ako spoločnosť Google monitoruje váš pohyb, ako aj návod ako je možné vypnúť toto sledovanie.

Čo čert však nechcel, Google sa teraz priznal, že aj napriek tomu že máte vypnuté GPS tak získava údaje o vašej polohe. Druhým dychom však dodáva, že tieto informácie ak nemáte povolené tak ich nepriradzuje ku konkrétnej osobe či zariadeniu. Ďalej dodáva, že tieto informácie sú vo všeobecnosti šifrované.

Google aj napriek tomu, že zamietnete sledovať vašu polohu tak je eviduje

Údaje, ktoré spoločnosť Google zbiera volá „Cell ID“. Totiž moderný Android telefón využíva siete na synchronizáciu systému, kde je vyžadovaný mobilný kód krajiny. A práve toto je kameňom úrazu. Mobilné veže, ktoré sú vlastnené operátmi a zbierajú desiatky dát na konci dňa vybrané informácie posúvajú aj tretím osobám, bez ohľadu na to či chceme alebo nie, nepomôže vám ani urobiť továrenské reštartovanie smartfónu.

Toto zistenie pritom mnohým môže urobiť veľké vrásky na tvári, hlavne teda tým, ktorí nechcú aby boli o nich informácie zdieľané ďalej, ba dokonca bez ich vedomia. Koncom mesiaca by však tomu mohol byť koniec, mala by prísť aktualizácia ktorá zbieranie týchto dát pozastaví.

Doteraz spoločnosť zbierala tieto dáta paradoxne so „súhlasom“ samotných používateľov, teda aspoň podľa podmienok Google služieb, v ktorých sa píše:

Keď používate služby Google, môžeme zhromažďovať a spracovávať informácie o vašej aktuálnej polohe pomocou rôznych technológií … vrátane IP adresy, GPS a ďalších senzorov, ktoré môžu poskytnúť spoločnosti Google informácie o zariadeniach v blízkosti, prístupových bodoch Wi-Fi a mobilných vežiach.”

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie