Google nám dáva prvé indície. Ponesie ďalší Android pomenovanie Popsicle? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google nám dáva prvé indície. Ponesie ďalší Android pomenovanie Popsicle?

ANDROID

Google nám dáva prvé indície. Ponesie ďalší Android pomenovanie Popsicle?

Spoločnosť Google len pred pár dňami svetu odhalila svoju zbierku nových jarných tapiet. Medzi tapetami sa nachádzajú aj možné indície ku novému označeniu operačného systému Android. Jedna z tapiet nám ale napovedá o čosi viac a Google nám zrejme vopred odhalil pripravovaný názov nového mobilného operačného systému. Aké je teda najpravdepodobnejšie pomenovanie Androidu P?

Sladkosti nadovšetko

Označovanie systému Android sladkosťami je stará známa vec. Posledné Oreo bolo takmer na prvý pohľad jednoznačné, no teraz to také jednoduché nie je. Na nových tapetách sa nachádza mnoho sladkostí, ktoré môžu v budúcnosti reprezentovať operačný systém Android. Z celej škály ale najviac vystupuje označenie Popsicle, inými slovami klasický nanuk. Za zváženie určite stoja aj ďalšie označenia ako Pancake, Pumpkin Pie, Peanut butter alebo Pudding.

Označenie Popsicle je chránené značkou

Treba si uvedomiť jeden podstatný fakt. Spoločnosť Google často siaha po názvoch aj bez toho, aby o povolenie požiadala veľké spoločnosti, ktoré tieto ochranné značky vlastnia. Názov Popsicle patrí svetovému gigantovi Unilever a momentálne nie sú dostupné žiadne informácie o tom, že by chcela spoločnosť Google túto ochrannú známku odkúpiť. Zrejme sa tak ani nestane a spoločnosť Unilever si môže takouto formou spraviť celosvetovú reklamu, za ktorú zrejme nebude musieť ani zaplatiť.

Na oficiálny názov si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no odhalenie nového Androidu je naozaj blízko.

TIP  LG kašle na Apple a nová vlajková loď neprinesie zárez v časti obrazovky

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.