Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu

google

ANDROID

Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu

Interaktívne notifikácie? Tak to je nová funkcia, ktorú Google prináša do populárnej aplikácie Google Mapy.

Myšlienka interaktívnych notifikácií spočíva v upozorneniach počas vašej cesty či už vlakom, autobusom alebo iným dopravným prostriedkom. Notifikácie by vás mali informovať na aj obrazovke uzamknutého smartfónu o tom, kedy je ten správny čas vystúpiť, resp. prestúpiť do iného dopravného prostriedku.

Fungovať by to malo na princípe, že v Google Maps zadáte smer vašej jazdy, tak ako doposiaľ. Novinkou je však tlačidlo „Start“ v spodnej časti obrazovky, kde následne v spodnej časti displeja uvidíte aktuálny stav o vašej ceste ako aj živé aktualizácie, ktoré vám budú hovoriť napríklad či máte vystúpiť a ísť pešky alebo prestúpiť na iný spoj.

Inými slovami Google prináša živé notifikácie o stave vašej cesty. Funkciu určite oceníte hlavne nie v domácom prostredí ako aj počas cesty kedy vás môže lámať únava.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: vlastný

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie