Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu

google

ANDROID

Google Mapy vám čoskoro povedia kedy je čas vystúpiť z vlaku alebo autobusu

Interaktívne notifikácie? Tak to je nová funkcia, ktorú Google prináša do populárnej aplikácie Google Mapy.

Myšlienka interaktívnych notifikácií spočíva v upozorneniach počas vašej cesty či už vlakom, autobusom alebo iným dopravným prostriedkom. Notifikácie by vás mali informovať na aj obrazovke uzamknutého smartfónu o tom, kedy je ten správny čas vystúpiť, resp. prestúpiť do iného dopravného prostriedku.

Fungovať by to malo na princípe, že v Google Maps zadáte smer vašej jazdy, tak ako doposiaľ. Novinkou je však tlačidlo „Start“ v spodnej časti obrazovky, kde následne v spodnej časti displeja uvidíte aktuálny stav o vašej ceste ako aj živé aktualizácie, ktoré vám budú hovoriť napríklad či máte vystúpiť a ísť pešky alebo prestúpiť na iný spoj.

Inými slovami Google prináša živé notifikácie o stave vašej cesty. Funkciu určite oceníte hlavne nie v domácom prostredí ako aj počas cesty kedy vás môže lámať únava.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok: vlastný

 

TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne 512 GB úložisko, 8 GB RAM a ďalšie zaujímavosti

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.