Google Mapy (konečne) poznajú cestovné poriadky v Bratislave | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Mapy (konečne) poznajú cestovné poriadky v Bratislave

Novinky

Google Mapy (konečne) poznajú cestovné poriadky v Bratislave

Trvalo to síce dlho, ale konečné. Google Mapy konečne poznajú dopravné poriadky mestskej hromadnej dopravy (ďalej už len MHD) v Bratislave.

Google Mapy spoznávajú mestskú hromadnú dopravu v Bratislave

Informácie o tom uverejnil Dopravný podnik sa svojich stránkach. Po novom  ako turisti tak aj bežní obyvatelia, resp. návštevníci mesta budú môcť na vyhľadanie spojov využívať rozhranie Google máp či už prostredníctvom svojich počítačov alebo smartfónov.

„Podarilo sa nám spustiť túto službu verejnosti ešte v predvianočnom období a takýmto spôsobom sme venovali obyvateľom i návštevníkom Bratislavy symbolický darček,“, hovorí generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava, Ing. Milan Urban.

Riaditeľ miestnej pobočky Google na margo spolupráce povedal: „Informácie o mestskej hromadnej doprave sú na Mapách Google k dispozícii už pre viac ako 3,8 milióna zastávok vo viac ako 20 000 mestách po celom svete. Sme radi, že vďaka spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava k nim od minulého víkendu patrí aj hlavné mesto Slovenska. Používatelia v slovenskej metropole nájdu v Mapách Google spôsob ako sa najrýchlejšie dostanú z bodu A do bodu B pešo, autom a teraz už aj mestskou hromadnou dopravou,“.

Ak budete chcieť využiť tieto služby tak vám bude stačiť navštíviť stránku www.google.sk/transit  a následne zadať vašu východziu polohu a cieľ.

Zdroj: DPB

TIP  Xiaomi dráždi smartfónom Redmi 6 Pro, ktorý ponúkne displej ako iPhone X! Cena bude pritom extrémne nízka

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.