Google Chrome začne po ďalšej aktualizácií blokovať otravné automatické prehrávanie videí a hudby | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Chrome začne po ďalšej aktualizácií blokovať otravné automatické prehrávanie videí a hudby

Novinky

Google Chrome začne po ďalšej aktualizácií blokovať otravné automatické prehrávanie videí a hudby

Google Chrome začne po ďalšej aktualizácií blokovať otravné automatické prehrávanie videí a hudby

Posledná aktualizácia najobľúbenejšieho internetového prehliadača Google Chrome priniesla naozaj potrebnú funkciu, ktorú ocenil zrejme každý aktívny používateľ internetu. Prehliadač začal po poslednej aktualizácií automaticky blokovať otravné vyskakovacie reklamy, ktoré každému z nás znepríjemňovali každodenné používanie internetových stránok. Spoločnosť Google sa ale nezastavila iba pri tomto “menšom” kroku a v ďalšej aktualizácií prinesie blokovanie automatického prehrávania videí a hudby na stránkach.

Prehliadač zablokuje všetky otravné videá, ktoré sa zapli bez povolenia

Prehliadač Google Chrome identifikuje, či má video na webstránke predvolený zapnutý zvuk. Ak áno, prehliadač automaticky zablokuje prehrávanie videa dovtedy, kým používateľ nezačne interagovať s videom. Podobný prípad nastane aj v prípade, pokiaľ používateľ už niekedy danú stránku navštívil. Vďaka tomuto kroku sa už nemusíte obávať toho, že na Vás na webovej stránke vyskočí reklama alebo video, ktoré sa začne prehrávať na maximum a Vám z toho pomaly odíde sluch. Táto funkcia by sa do prehliadača mala dostať s nadchádzajúcou verziou, ktorá nesie číselné označenie 66. Funkciu si ale môžete otestovať už dnes. Stačí sa zapojiť do beta testovania a zo stránok prehliadača Google Chrome si následne stačí stiahnuť najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome Beta pre PC.

Čo hovoríte na túto funkciu? Aj Vy ste otrávený z podobných vyskakovacích reklám a videí, ktoré znepríjemňujú každodenné browsovanie internetových stránok?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Google)

TIP  Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.