Google Chrome prinesie vlastný Ad blocker. Môže byť však neúčinný | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Chrome prinesie vlastný Ad blocker. Môže byť však neúčinný

Novinky

Google Chrome prinesie vlastný Ad blocker. Môže byť však neúčinný

Začiatkom tohto roka sa špekulovalo, že Google pracuje na vstavanom Ad block-erovi pre svoj internetový prehliadač Chrome.

Tieto špekulácie aktuálne potvrdzuje aj samotná spoločnosť, ktorá ho začne nasadzovať už od 15. februára budúceho roka. Má to však háčik.

Google bude meniť „fungovanie“ internetu. Chystá sa blokovať reklamy

Vstavaný Ad blocker však nebude blokovať všetky reklamy tak ako by to viacerí z náš očakávali. Na druhej strane ak by sa touto cestou vydala spoločnosť Google tak by išla sama proti sebe. Google spustil v týchto dňoch nový program „Better Ads Standards“, ktorého úlohou je zlepšiť používateľskú skúsenosť s prehliadaním webstránok, vrátane reklám. Majitelia webových stránok budú musieť svoje stránky registrovať do tohto programu, ktorý ich vyhodnotí a ak neprejdú tak reklamy na týchto stránkach jednoducho nebude zobrazovať.

Podľa všetkého cieľom Google je to, aby reklamy neprirodzene nerušili návštevníkov webstránok. V každom prípade jedná sa skutočne veľký zásah spoločnosti do činnosti tisícok vydavateľov. Sami sme zvedaví aký to bude mať na konci dňa dosah a to hlavne na menšie stránky, ktorých gro príjmu je tvorených práve z tohto druhu reklám.

Aký je váš názor na reklamy?

Zdroj: MSP

 

TIP  Android Správy získavajú revolučnú funkciu. Odteraz je možné posielať správy aj cez počítač!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.