Google Chrome na trhu zoslabol, no Microsoft Edge naďalej stagnuje | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Chrome na trhu zoslabol, no Microsoft Edge naďalej stagnuje

ANDROID

Google Chrome na trhu zoslabol, no Microsoft Edge naďalej stagnuje

Google Chrome na trhu zoslabol, no Microsoft Edge naďalej stagnuje

Prehliadač Microsoft Edge prišiel zároveň s operačným systémom Windows 10. Už párkrát sme spomínali aktuálnu situáciu na trhu internetových prehliadačov. Napriek tomu že je prehliadač Microsoft Edge integrovaný priamo v operačnom systéme Windows 10, používatelia si ho neobľúbili tak ako jeho predchodcu Internet Explorer. Ten sa najmä preslávil častým sekaním a zamŕzaním, no jeho podiel na trhu je aj v dnešných dňoch náramne vysoký.

Samotný Internet Explorer v posledných mesiacoch výrazne upadá a tým pádom každý očakával nárast Microsoftu Edge na trhu. Podľa najnovších výsledkov to ale vyzerá presne ako pravý opak. Microsoft Edge stagnuje, Internet Explorer stále výrazne upadá a používatelia, čo tento starý prehliadač opúšťajú sa radšej uchyľujú ku konkurenčným prehliadačom, ktoré stále rastú rýchlejšie a rýchlejšie.

Pozrime sa teda bližšie na dáta zo stránky NetMarketShare. Podľa posledných údajov málinko stratil aj dominantný a najobľúbenejší prehliadač Google Chrome. Samozrejme, nejedná sa o žiadne obrovské čísla. Google Chrome za posledný mesiac stratil 0.19% a zastavil sa na hranici 59.38%. Už spomínaný Internet Explorer klesol takmer až o 1% a je na úrovni 15.58%. Menší pokles taktiež zaznamenal aj prehliadač Firefox, no očakávaný nárast prehliadača Microsoft Edge neprišiel. Ten si vďaka úpadku konkurenčných prehliadačov takmer vôbec neprilepšil. Jeho podiel sa zvýšil o 0.01% a zastavil sa na hranici 5.66% a treba podotknúť, že Edge sa v okolí tejto hranice pohybuje už minimálne jeden rok.

Zdroj: netmarketshare.com

Narozdiel od moderného prehliadača od Microsoftu si výraznejšie prilepšili ďalšie prehliadače ako Safari alebo Opera.

Zdroj: netmarketshare.com

Vyzerá to tak že popularita prehliadača Microsoft Edge vôbec nestúpa a zrejme na trhu zostane zaseknutý na hranici 6%. Microsoft má ale do integrovaného prehliadača vniesť hŕstku nových funkcií, ktoré prídu už 17. októbra v aktualizácií Fall Creators Update. Myslíte si, že Microsoft Edge zostane na podobnej hranici zaseknutý aj naďalej?

TIP  Microsoft v najnovších videách promuje aktualizáciu Windows 10 April Update

Zdroj: netmarketshare.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.