Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Novinky

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Google Chrome za posledné roky sa vyvinul do takej miery, že pracuje sám o sebe ako program v programe. Umožňuje napríklad posielanie notifikácií jeho používateľov, ponúka aj vlastné aplikácie či rozšírenia. Inými slovami Google vytvoril v rámci existujúceho ekosystému svoj vlastný.

Google Chrome by mohol viac spolupracovať so systémom Windows 10

Najnovšie správy však naznačujú, že internetový prehliadač Google Chrome by mohol viac spolupracovať s operačným systémom Windows 10, reč je konkrétne o podpore natívnych notifikácií v rámci Centra akcií a tak nepoužívať vlastné rozhranie.

Na blogu Chromium Chrome inžinier Peter Beverloo píše:

„Windows Native Notifications: Povolenie prepínania príznakov v systéme Windows

To umožňuje používateľovi ručne prihlásiť sa pomocou natívnych upozornení systému Windows namiesto verzie upozornení prehliadača Chrome.

Poznámka: Tento príznak je ignorovaný vo verziách systému Windows dostatočne starých na to, aby nepodporoval natívne upozornenia.“

Ak by sa tak stalo, tak možno očakávať, že Google prestane ignorovať Microsoft Store a nahrá do ňho plnohodnotnú aplikáciu prehliadača. Či sa však tak stane je dnes vo hviezdach.

Zdroj: Reddit.com, úvodný obrázok: Google

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie