Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Novinky

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Google Chrome možno čoskoro príde s natívnymi notifikáciami vo Windowse

Google Chrome za posledné roky sa vyvinul do takej miery, že pracuje sám o sebe ako program v programe. Umožňuje napríklad posielanie notifikácií jeho používateľov, ponúka aj vlastné aplikácie či rozšírenia. Inými slovami Google vytvoril v rámci existujúceho ekosystému svoj vlastný.

Google Chrome by mohol viac spolupracovať so systémom Windows 10

Najnovšie správy však naznačujú, že internetový prehliadač Google Chrome by mohol viac spolupracovať s operačným systémom Windows 10, reč je konkrétne o podpore natívnych notifikácií v rámci Centra akcií a tak nepoužívať vlastné rozhranie.

Na blogu Chromium Chrome inžinier Peter Beverloo píše:

„Windows Native Notifications: Povolenie prepínania príznakov v systéme Windows

To umožňuje používateľovi ručne prihlásiť sa pomocou natívnych upozornení systému Windows namiesto verzie upozornení prehliadača Chrome.

Poznámka: Tento príznak je ignorovaný vo verziách systému Windows dostatočne starých na to, aby nepodporoval natívne upozornenia.“

Ak by sa tak stalo, tak možno očakávať, že Google prestane ignorovať Microsoft Store a nahrá do ňho plnohodnotnú aplikáciu prehliadača. Či sa však tak stane je dnes vo hviezdach.

Zdroj: Reddit.com, úvodný obrázok: Google

TIP  Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.