Google bude bojovať proti stránkam s otravnými reklamami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google bude bojovať proti stránkam s otravnými reklamami

Novinky

Google bude bojovať proti stránkam s otravnými reklamami

Google bude bojovať proti stránkam s otravnými reklamami

Spoločnosť Google spúšťa novú iniciatívu pre zníženie počtu otravným reklám na web stránkach. Riaditeľ Product Managment for Sustainable Ads Scott Spencer, vo svojom blogu napísal, že všetky stránky s problémovými reklamami budú informované o problémoch s ich stránkou. Pokiaľ je niekto informovaný ohľadom problémovej reklamy na jeho webe, si môže vždy podrobnejšie informácie pozrieť na tejto stránke.

Tento krok od Googlu bol zapríčinený hlavne kvôli tomu, že Koalícia pre lepšie reklamy zistila, že až 69% používateľov používajúcich ad-block si tento software stiahlo hlavne kvôli otravným vyskakujúcim reklamám. V tom istom prieskume sa zistilo, že pop-up reklamy sú tie najotravnejšie reklamy na celom internete. Až 50% opýtaných by neodporučilo stránku s pop-up reklamou svojim blízkym.

Problémy s otravnými reklamami sa nenašli na web stránkach bežných vydavateľstiev ako noviny alebo biznis publikácie. Otravné reklamy sa podľa zistenia z prieskumu nachádzajú hlavne na menších stránkach, ktoré majú malé množstvo čitateľov a vlastne žijú iba z reklamy.

Scott Spencer menším stránkam odporúča radšej využívať reklamné banery alebo banery cez celú šírku obrazovky medzi riadkami tak, aby nezakrývali obsah stránky. Tie až tak používateľom nevadia a stále pokryjú náklady tak isto ako pop-up reklamy a používatelia z nich nebudú tak otrávení ako z pop-up reklám.

Pokiaľ používate Ad-block, prosíme aby ste si ho na našej stránke vypli a pomohli nám ku rozširovaniu našej komunity. Vaše Windowscentrum.sk

TIP  Apple prinesie vlastný headset na virtuálnu realitu až v roku 2021. Vieme, prečo!

Zdroj: neowin.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.