Generálny riaditeľ Samsungu odstupuje z pozície hoci sa spoločnosti enormne darí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Generálny riaditeľ Samsungu odstupuje z pozície hoci sa spoločnosti enormne darí

Novinky

Generálny riaditeľ Samsungu odstupuje z pozície hoci sa spoločnosti enormne darí

Generálny riaditeľ Samsungu odstupuje z pozície hoci sa spoločnosti enormne darí

Kwon Oh-hyun, generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Elecotrnics odstupuje zo svojej pozície, oznámil to v piatok tohto týždňa.

Kwon Oh-hyun, alebo „pán čip“, ktorý v spoločnosti Samsung strávi polovicu svojho života sa rozhodol ukončiť vo veku 64 rokov svoju činnosť ako generálny riaditeľ, a to aj napriek tomu, že počas jeho „bačovania“ sa zo spoločnosti stal svetový líder vo vývoji a výrobe pamäťových komponentov, samozrejme to nie je jediným úspechom jeho kariéry.

Spoločností sa enormne darí

Tomu, že sa spoločnosti darí na trhu nasvedčujú aj posledné čísla. Len za 3. kvartál tohto roka znamenal pre Samsung tržby v celkovej výške 54,7 miliardy dolárov, z čoho 12,8 miliardy dolárov je zisk. Celkovo sa spoločnosti podarilo zvýšiť výnosy až o 170% pričom zisk navýšili o 28% (medziročné porovnanie).

 

Dôvod odstúpenia Kwon Oh-hyun nijak zvláštne neodôvodnil Jediné čo povedal bolo to, že spoločnosť potrebuje mladú „krv“. Kto sa stane novým riaditeľom spoločnosti zatiaľ nie je známe. Kwon však zo Samsungu neodchádza úplne, bude v nej aj naďalej figurovať avšak ako už „len“ predseda predstavenstva.

Zdroj: Reuters

TIP  Skladací smartfón od Samsungu nebude vôbec lacný špás. Galaxy X má stáť až skoro 2000€

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.