GeForce GT 1030 je nová grafická karta od Nvidie s ľudovou cenovkou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

GeForce GT 1030 je nová grafická karta od Nvidie s ľudovou cenovkou

Novinky

GeForce GT 1030 je nová grafická karta od Nvidie s ľudovou cenovkou

Za posledné mesiace spoločnosť Nvidia predstavila viacero zaujímavých kariet (GTX 1070,1080, GTX 1060, GTX 1050,1050 Ti) skrz viacero kategórií, avšak bez zástupcu pre masy. Túto dieru na trhu by mala vyplniť karta GeForce GT 1030, ktorá prináša slušný výkon s prijateľnou cenovkou.

GeForce GT 1030 je postavený na architektúre Pascal. Disponuje 384 CUDA jadrami, ktoré pracujú na frekvencii 1468MHZ, ktorej sekundujú 2GB vlastnej operačnej pamäete GDDR5 s pracovnou frekvenciou 3000MHz. Poteší aj šírka pamäťovej zbernice, ktorá sa pýši hodnotou 64 bitov a priepustnosťou 48GB/s.

Zdroj: Neowin.net

Podľa parametrov celkový výkon by sa mal pohybovať niekde na úrovni 1 Tflops. Inými slovami, kartá je vhodná na hranie počítačových hier ako je napríklad Rocket League, League of Legends,… Ak však uvažujete o kompatibilite s virtuálnou realitou, napríklad s headsetom HTC Vive či iným, na to môžete hneď zabudnúť. Súhrn špecifikácií karty si môžete pozrieť nižšie.

  • 2GB GDDR5 video pamäť
  • Core clock: 1265MHz
  • Boost clock: 1518MHz
  • 384 CUDA jadrá
  • 1 x HDMI port
  • 1 x DisplayPort
  • 16 PCI-E lanes

Prejdime však k jednému z najdôležitejších parametrov, ktorým je cena. Výrobca určil cenu karty na úrovni 69,99 dolárov.

Zdroj: Neowin.net

TIP  Poznáme cenu aj špecifikácie vreckového Windows 10 počítača GPD Pocekt 2. V extrémnych testoch porazil aj Surface Pro!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.