Gates bol zosadený z trónu. Najbohatším mužom sveta sa stal CEO Amazonu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Gates bol zosadený z trónu. Najbohatším mužom sveta sa stal CEO Amazonu

Novinky

Gates bol zosadený z trónu. Najbohatším mužom sveta sa stal CEO Amazonu

Bývali CEO Microsoftu Bill Gates, ktorý hoci aj dnes zasahuje do chodu spoločnosti, ale venuje sa momentálne aj iným aktivitám bol dlho najbohatším mužom sveta no však všetko raz musí skončiť.

Na pomyselnom tróne ho vymenil zakladateľ najväčšieho e-shopu na svete, Jeff Bezos. Jeff je zakladateľom populárneho online obchodu Amazon, ktorý pozná hádam každý obyvateľ tejto planéty. Jeho celkový majetok v týchto dňoch prekonal magických 90 miliárd dolárov, čím si zvýšil náskok pred Gates-om o 500 miliónov. Vďačiť tomu môže hlavne nárastu akcií spoločností, ktoré nabrali 1.6% na hodnote. V číslach to znamená, že majetok Jeff-a Bezos-a sa zvýšil o 1,3 miliardy dolárov v posledných dňoch.

Bill Gates bol dlho najbohatším mužom sveta, teda okrem krátkej prestávky po dobu dvoch dní v roku 1987 kedy ho vystriedal obchodník Amancio Ortega. Bezos čiastočne môže vďačiť tomuto výsledku paradoxne aj zakladateľovi Microsoftu, ktorý v roku 2016 daroval 32,9 miliardy na charitu.

Zdroj: uniland.co.uk, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Android Auto získava rýchlu možnosť zobrazenia kontaktov. Vykonanie hovoru tak bude jednoduchšie a rýchlejšie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.