Galaxy Note 9 nebude mať čítačku odtlačku prsta pod displejom, tvrdí uznávaný analytik. Pravdepodobne nás čaká ďalší kompromis | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Galaxy Note 9 nebude mať čítačku odtlačku prsta pod displejom, tvrdí uznávaný analytik. Pravdepodobne nás čaká ďalší kompromis

Galaxy Note 8

ANDROID

Galaxy Note 9 nebude mať čítačku odtlačku prsta pod displejom, tvrdí uznávaný analytik. Pravdepodobne nás čaká ďalší kompromis

Galaxy Note 9 nebude mať čítačku odtlačku prsta pod displejom, tvrdí uznávaný analytik. Pravdepodobne nás čaká ďalší kompromis

Keď spoločnosť Samsung uverejnila patent na čítačku odtlačku prsta pod displejom, zdalo sa, že kórejská spoločnosť prehodnotila “nešťastné” umiestnenie čítačky a dá ju tam, kde bola niekedy. Nakoniec sme sa tohto riešenia u modelov Galaxy S9 a Galaxy S9+ nedočkali, a teraz uznávaný analytik Ming-Chi Kuo z KGI tvrdí, že toto umiestnenie čítačky odtlačku prsta nedostane ani Samsung Galaxy Note 9.

Analytik Kuo zmenil svoj postoj k použitiu senzora odtlačku prsta na prednej strane potom, čo optická čítačka odtlačku prsta a ani ultrazvuková čítačka odtlačku prsta (od Qualcommu) nespĺňali technické požiadavky Samsungu. Dnešná technológia je ešte údajne stále limitujúca, a tak bol a bude Samsung možno nútený použiť opäť kompromis.

Galaxy Note 9 môže ponúknuť čítačku odtlačku prsta opäť na zadnej strane

Samsung údajne môže dotiahnuť nové technológie do dokonalosti a Kuo verí, že sa predsa raz dočkáme čítačky odtlačku prsta opäť na prednej strane. Aj keď sa po celom internete objavujú informácie o tom, že sken tváre môže nahradiť autentifikáciu odtlačkov prsta, analytici si to nemyslia a väčšina z nich sa zhodla nad tým, že čítačka bude mať svoje zastúpenie ešte nejaký ten piatok na trhu.

Výrobcovia Android smartfónov začínajú dávať čoraz častejšie prednosť čítačky tváre pred čítačkou odtlačku prsta. Pravdepodobne je za tým možnosť ušetrenia priestoru i nákladov. Ak by sa raz ale predsa podarilo implementovať čítačku odtlačku prsta priamo do displeja, tak by sa situácia mohla radikálne otočiť. A ako to vidíš Ty? Preveruješ čítačku odtlačku prsta alebo čítačku tváre?

TIP  Zo smartfónov sa stáva nebezpečná zbraň. Za volantom ich používame čoraz častejšie

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube – DetroitBORG

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.