Najčítanejší Windows 10 portál

Funkcia Bluetooth Quick Pair by mala onedlho doraziť aj do Windows 10. Nebudete tak musieť ručne párovať Bluetooth zariadenia s počítačom

Zdroj: thurrott.com

Podľa najnovších informácií začína redmondský gigant s testovaním novej funkcie s názvom Bluetooth Quick Pair. Používatelia operačného systému Windows 10 už čoskoro nebudú musieť ručne párovať bluetooth zariadenia s ich počítačmi/laptopmi. Microsoft vďaka tomu konečne dobehne svojich najväčších konkurentov, keďže Quick Pair na zariadeniach s Windows 10 už naozaj chýba.

Ako funguje Bluetooth Quick Pair?

Bluetooth Quick Pair používateľom umožňuje rýchle a úplne nenáročné pripojenie takmer akéhokoľvek Bluetooth zariadenia. Na pripojenie netreba stláčať rôzne špeciálne gombíky, zapínať nastavenia a nedajbože snažiť sa zariadenia vyhľadať a následne ručne spárovať. Pre pripojenie zariadení stačí zobrať Bluetooth zariadenie a vniesť ho do dosahu Bluetooth pripojenia na Vašom notebooku, laptope alebo smartfóne. Po priblížení zariadenia sa Vám na obrazovke zobrazí správa o možnosti pripojenia Bluetooth zariadenia, ktoré sa nachádza vo Vašom okolí. Na správu stačí jednoducho kliknúť a zariadenia budú v momente prepojené a nemusíte sa naťahovať so zdĺhavým vyhľadávaním. Túto funkciu už v dnešnej dobe využíva väčšina kvalitnejších bezdrôtových slúchadiel.

Bluetooth Quick Pair je na Androide dostupný už od verzie 6.0 a Microsoft za Googlom v tomto smere výrazne zaostáva. Informácie zatiaľ Microsoft oficiálne nepotvrdil, no informácie o nej sa nachádzajú v najnovších buildoch systému Windows. Zatiaľ nevedno, či má Microsoft v pláne podporovať všetky Bluetooth Quick Pair zariadenia, alebo bude túto funkciu využívať iba na prepojenie originálneho príslušenstva, napríklad Xbox ovládače, Surface myš alebo Surface klávesnicu. Tak či tak, sme spokojní že Microsoft konečne dobieha konkurentov a do svojich produktov a zariadení sa snaží implementovať aj tie najnovšie tredny technológie.

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Zdroj: thurrott.com

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.