Fonty písma vo Windows 10 budú v aktualizácii Redstone 4 presunuté do Nastavení | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Fonty písma vo Windows 10 budú v aktualizácii Redstone 4 presunuté do Nastavení

Novinky

Fonty písma vo Windows 10 budú v aktualizácii Redstone 4 presunuté do Nastavení

Operačný systém Windows 10 priniesol niekoľko zásadných noviniek. Jednou naozaj priaznivou zmenou bolo aj vytvorenie modernejších a prehľadnejších Nastavení, v ktorom nájde bežný používateľ takmer všetko, čo ku bežnému používaniu jeho zariadenia potrebuje. Microsoft v modernizácií systému naďalej pokračuje a pomaly ale isto, presúva niektoré systémové nastavenia zo zastaraného Ovládacieho panelu priamo do Nastavení.

Písma boli presunuté zo zastaraného Ovládacieho panelu

Ovládací panel bol hlavným miestom pre nastavenia ešte v staršom operačnom systéme Windows 7. Mnoho používateľov 7mičku používa aj naďalej, no jeho dizajn sa do novej 10 vôbec nehodí. Microsoft chce preto eliminovať počet jeho otvorení a všetky viac používané funkcie pomaly presúva do Nastavení. Fonty písma, alebo skrátene Písma (oficiálne označenie vo Windows 10), sa v najnovšom builde s označením 17074 objavili priamo v Nastaveniach, presnejšie v položke Prispôsobenie. Používatelia s najnovšou aktualizáciou nájdu nové nastavenia Písma priamo pod Motívmi.

Zdroj: thurrott.com

Nové písma budú dostupné v obchode Microsoft Store

V nastaveniach pre Písma sa nachádza niekoľko predinštalovaných typov písma. Vo vrchnej časti Nastavení sa nachádza aj vyhľadávacie okno a tlačidlo pre stiahnutie nových typov písma priamo z obchodu Microsoft Store. Každé písmo má zároveň aj svoju vlastnú stránku v Nastaveniach. Po kliknutí na vybraný typ písma sa zobrazia ukážky daného písma a vedľa ukážky sa taktiež nachádza aj tlačidlo pre odinštalovanie.

Zdroj: thurrott.com

Toto je jedno z ďalších vylepšení v operačnom systéme Windwos 10, ktoré sa medzi bežných používateľov dostane spoločne s aktualizáciou Redstone 4, ktorá je v obehu už teraz, no momentálne majú ku nej prístup iba Insideri. Očakávaný mesiac vydania tejto aktualizácie je momentálne stanovený na skorú jar – apríl.

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Zdroj: thurrott.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.