Finálny build 16299.15 aktualizácie Fall Creators Update je dostupný už teraz | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Finálny build 16299.15 aktualizácie Fall Creators Update je dostupný už teraz

Novinky

Finálny build 16299.15 aktualizácie Fall Creators Update je dostupný už teraz

Finálny build 16299.15 aktualizácie Fall Creators Update je dostupný už teraz

Microsoft v priebehu včerajška do obehu vypustil ďalšiu aktualizáciu pre operačný systém Windows 10. Jedná sa o aktualizáciu pre Insiderov zahrnutých vo Fast Ringu, najnovší build prichádza s označením 16299.15 a ide o takzvaný RTM Fall Creators Update build, teda build, ktorý bude o niekoľko týždňov dostupný aj pre bežných používateľov operačného systému Windows 10.

Build 16299.15 je zároveň aj posledným buildom aktualizácie Fall Creators Update pre Insiderov. Nový build je pre Insiderov vo Fast Ringu dostupný už teraz a prináša hŕstku zmien, ktoré sme videli už v niektorých aktualizáciách pre okruh Skip Ahead. Toto je kompletný zoznam odstránených chýb:

  • Odstránená chyba, ktorá pri scrolovaní PDF súborov v prehliadači Edge spôsobovala vypnutie samotného prehliadača.
  • Odstránená chyba, ktorá mala za následok odstránenie ich optickej mechaniky zo zoznamu v zložke Tento počítač.
  • Odstránená chyba 0x80070005, ktorá sa niektorým používateľom zobrazovala pri pokuse o inštaláciu najnovšej aktualizácie.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala nesprávnu funkčnosť automatického sťahovania súborov. Jednalo sa o chybu, kvôli ktorej nedokázali stiahnuť najnovšie súbory UWP aplikácií.
  • Odstránená chyba, ktorá po použití dialógu pre vybratie súborov a zobrazení ich náhľadov, spôsobovala ukladanie online-only Windows Defender súborov.

Ako sa ale dalo očakávať, v systéme sa stále nachádza celkom hojný počet neodstránených chýb a Microsoft ich plánuje v priebehu tohto a budúceho týždňa odstrániť vo viacerých kumulatívnych aktualizáciách pre Insiderov. Keďže je build 16299.15 určený aj pre klasický okruh, Microsoft plánuje tieto chyby odstrániť väčšou aktualizáciou hneď v deň oficiálneho príchodu Fall Creators Update. Na záver musíme len smutne skonštatovať, že sa zatiaľ jedná o asi najmenšiu “veľkú” aktualizáciu operačného systému Windows 10 a je dosť čudné, že sa Microsoft množstvo chýb snaží vyriešiť až na poslednú chvíľu.

TIP  Pozrite si niekoľko záberov z rozhrania Windows 10 ARM na smartfóne Lumia 950XL

Zdroj: Windows Blogs

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.