Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka

Novinky

Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka

Microsoft počas konferencie Build 2017 predstavil ďalšiu veľkú novinku, o ktorej sa diskutuje už nejaký ten piatok. Reč je konkrétne o funkcionalite Files On-Demand, teda súbory na požiadanie.

Files On-Demand je funkcionalita, ktorá prináša náhľad súborov uložených v OneDrive účte cez Prieskumníka bez toho, aby  ste ich mali fyzicky uložené vo svojom počítači. K fyzickému stiahnutiu súborov bude dochádzať až po jeho otvorení.

Zdroj: Windowscentral.com

Úprav sa dočká však aj klasický Prieskumník, kde sa bude zobrazovať po novom položka „Status“ (resp. „Stav“), ktorý bude signalizovať či je daný uložený v počítači alebo na úložisku OneDrive. V prípade ak je uložený v cloudovom účte tak po otvorení dôjde k fyzickému stiahnutiu a otvoreniu súboru.

Funkcia Files On-Demand bude dostupná spolu s veľkou aktualizáciou pre Windows 10 – Fall Creators Update, ktorá je očakávaná na jeseň tohto roka. Prípadne, ak patríte medzi nedočkavcov tak ju bude možné testovať o niečo skôr v rámci programu Windows Insider.

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Stiahni si prémiovú hru Odysseus Kosmos v limitovanej ponuke úplne zadarmo

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.