Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka

Novinky

Files On-Demand je nový spôsob prístupu k dátam vo OneDrive cez Prieskumníka

Microsoft počas konferencie Build 2017 predstavil ďalšiu veľkú novinku, o ktorej sa diskutuje už nejaký ten piatok. Reč je konkrétne o funkcionalite Files On-Demand, teda súbory na požiadanie.

Files On-Demand je funkcionalita, ktorá prináša náhľad súborov uložených v OneDrive účte cez Prieskumníka bez toho, aby  ste ich mali fyzicky uložené vo svojom počítači. K fyzickému stiahnutiu súborov bude dochádzať až po jeho otvorení.

Zdroj: Windowscentral.com

Úprav sa dočká však aj klasický Prieskumník, kde sa bude zobrazovať po novom položka „Status“ (resp. „Stav“), ktorý bude signalizovať či je daný uložený v počítači alebo na úložisku OneDrive. V prípade ak je uložený v cloudovom účte tak po otvorení dôjde k fyzickému stiahnutiu a otvoreniu súboru.

Funkcia Files On-Demand bude dostupná spolu s veľkou aktualizáciou pre Windows 10 – Fall Creators Update, ktorá je očakávaná na jeseň tohto roka. Prípadne, ak patríte medzi nedočkavcov tak ju bude možné testovať o niečo skôr v rámci programu Windows Insider.

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Microsoft naďalej pracuje na novom Ovládacom centre, ktoré v budúcnosti nahradí Centrum akcií

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.