Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10

Novinky

Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10

Windows 10 je operačný systém, ktorý ponúka širokú škálu možnosti prispôsobenia si celého systému, a ak by vám to náhodou nevyšlo podľa predstáv a chceli by ste vyhnúť „otravnému vyklikávaniu všetkých nastavení“ tak všetko je možné  vrátiť späť prostredníctvom jedného kliku cez možnosť obnovy zálohy. Túto funkciu pritom mnohí využívajú aj pri prechode z jedného zariadenia na druhé.

Microsoft počas predvčerajšieho dňa omylom vypustil aktualizáciu pre členov programu Windows Insider, ktorú následne hneď aj stiahol. V rámci tejto aktualizácie, ku ktorej sa podarilo mnohým používateľom dostať bola odstránená aj vyššie opísaná funkcia (File History).

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak v rámci Nastavení PC zmizla možnosť vytvorenia si zálohy. Inými slovami, Microsoft ju jednoducho odstránil.

Zdroj: vlastný

To či však funkcia na konci dňa naozaj bude chýbať vo finálnom zostavení Fall Creators aktualizácie je nateraz neznáme. Je dosť možné, že spoločnosť danú funkciu len dočasne odstránilo z nejakého iného neznámeho dôvodu. V každom prípade pevne veríme, že vo Windows aj po Fall Creators Update aktualizácii bude dostupná.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Ďalšia aktualizácia operačného systému Windows 10 bude označená ako October 2018 Update

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.