Facebook začína v boji s clickbait videami a podvodnými reklamami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook začína v boji s clickbait videami a podvodnými reklamami

facebook

Novinky

Facebook začína v boji s clickbait videami a podvodnými reklamami

Facebook začína v boji s clickbait videami a podvodnými reklamami

Facebook pred pár dňami oznámil, že v blízkej budúcnosti plánuje zmeniť dizajn Noviniek (News Feed) na mobilných zariadeniach. Pre ešte väčšie vylepšenie Noviniek, sa Facebook rozhodol prísť s ďalšími funkciami, ktoré majú v budúcnosti zabraňovať šíreniu otravných clickbait videí a reklám.

Niektoré clickbait videá obsahujú falošný “Play Button”, ktorý má ľudí nalákať na kliknutie na takéto “videá”. Po kliknutí na toto falošné tlačidlo, sa používateľom zobrazia nechcené podvodné stránky s reklamami. Podobný trik sa používa aj pre nalákanie väčšieho počtu používateľov a vo videu sa nachádza iba jeden statický obrázok.

Zdroj: neowin.net

Spoločnosť sa preto rozhodla proti takýmto videám a stránkam s podvodnými videami rázne zakročiť. Vydavatelia a majitelia stránok, ktorí takýto obsah nepublikujú, by nemali byť poškodení.

Stanovisko spoločnosti Facebook: “Vydavatelia, ktorí sa spoliehajú na takéto úmyselne klamlivé praktiky, musia počítať s tým, že ich clickbait obsah nebude distribuovaný takému veľkému množstvu používateľov a už viac nebude naberať taký dosah, ako doteraz. Väčšina stránok by nemala zmeny zaznamenať.”

Je potrebné povedať, že Facebook sa v poslednej dobe vo veľkej miere pokúša zastaviť šírenie clickbait videí, fotografií a článkov. Už pred rokom boli Novinky aktualizované a systém automaticky začal rozpoznávať rôzne clickbait frázy v názvoch článkov. V budúcnosti môžeme očakávať ďalšie podobné kroky zo strany Facebooku. Falošné články, videá, reklamy dokážu znepríjemniť deň zrejme každému.

TIP  Logitech predstavil novú bezdrôtovú myš G305. Určená je pre náročných hráčov, no zaujme svojou nízkou cenovkou

Zdroj: neowin.net

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.